| RAY a întrebat:

Vorbesc cu o fata de multi ani pe TPU,in acest timp a fost multa comedie neagra,chiar daca la inceput nu voim nimic,in timp am simtit ceva,e o fata vesela,zapazita,comica,cam ne potrivim, dar ea sta cu bunica ei de care are grija, ea ba imi spune ca ar vrea ceva, ba ca nu vrea,nu are incredere in mine, nu vreau sa imi bat joc de ea, ce sa facem?

51 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Se aud......clopotele de nunta

| Hammurabi a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Șșșș... taci cu clopotele alea, că e ateu. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chestiile astea se definitiveaza la intalniri. Prin mesaje va spuneti vrute si nevrute, in realitate se vede cat de bine va suportati.
Deci, fa cumva sa iesi cu ea cat mai des.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu se poate

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Cat de "nu se poate"?
Am un amic pregatit sa-si cunoasca "iubita" din Filipine, tu ce scuza ai? laughing

| SilentRain a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iubirea vieți lui nu vine in gară să-l aștepte, mno daca ia luat 5 ani să își de-a seama ce vrea

| RAY explică (pentru SilentRain):

Dar nu puteam asta, nici tu

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Numai vrea ea

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate

| RAY explică (pentru SilentRain):

Tu mai simți CV?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

La fete nu astepti aprobare, mai ales cu cateva luni inainte.
Surprinde-o.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SilentRain):

Ar fi cam ciudat sa astepte fata.
Se gasesc ei dupa ce se acomodeaza cu orasul.

| SilentRain a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Era bine daca era hotărât, acum ea pleacă din România definitiv

| RAY explică (pentru SilentRain):

Oriunde vei fii eu voi fii cu tine

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SilentRain):

Doar emisiunea lui Mircea Radu v-ar mai putea salva.

| Mosotti a răspuns:

Te-a vazut cum arati? Daca te vrea si te-a vazut, incearca ceva cu ea, nu te lasa asa, zi ca vrei sa te intalnesti daca vrea, si sa-ti dea ocazia sa ii arati ca esti om si ca poate avea incredere, fi barbat, nu ceda, daca nu o merge, aia e, insa incerci.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Am dezamagito de en ori

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai de ce ai dezamagit-o?! Si in ce sens? Da cateva exemple.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu am încredere în femei stii și tu asta, sunt gelos, nu am auto control cu ea

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Atunci daca te-ai purtat cum nu trebuie, normal ca nu are incredere in tine.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate, involuntar o făceam, nu sunt sociopat, din contra sunt anti suferință sunt compulsiv

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Va trebui sa te indrepti daca vrei o relatie, altfel nu merge.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu nu pot promite nimic, nici măcar mie, am traume psihologice, fug de psihologi ca ma baga în existenialisne, acum ma simt ok cu filozofia lui Albert Camus

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Daca nu poti promite nimic, e nasolie, nu poti avea o relatie.

| Hammurabi a răspuns:

Păi dacă nu ai cunoscut-o în realitate, probabil ar fi cazul să o cunoști.
Nu puteți avea o relație și să fiți împreună în virtual.
Pasul următor nu poate fi decât să vă întâlniți.

| SilentRain a răspuns (pentru Hammurabi):

O uitat sa menționeze că se poarta urât cu ea! Știu eu din surse sigure că așa face el

| Hammurabi a răspuns (pentru SilentRain):

După cât îl cunosc eu, nu e genul să se poarte urât.
Dar poți fi convinsă că, stând atat de mult pe TPU, comportamentul lui, e posibil să fi avut de suferit, printre atâți ciudați câți există pe site-ul ăsta. laughing

| SilentRain a răspuns (pentru Hammurabi):

Aoleu nu-l cunoști bine maică!

| Hammurabi a răspuns (pentru SilentRain):

laughing

| RAY explică (pentru SilentRain):

Stiu si ei, ma cunosc

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu prea cred, că ar avea altă părere

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Am boderline

| RAY explică (pentru SilentRain):

Eu in principiu nu sunt un baiat rau dar sunt imatur emo, nici nu am avut o relatie real

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Adică ești un emo rău cu doar cu mine, am înțeles
Ți-ai pus singur numele de băiat bun

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Eu de cand il stiu pe RAY, s-a comportat f bine, si in discutiile cu mine, dar eu nu sunt femeie, nu stiu ce sa zic, dar stii ca baietii se inteleg mult mai bine cu baietii decat cu fetele, si poate si de aia, ca intre mine si el nu-s asa mari diferente de opinii, de viziuni, preocupari.

Cum e cu fetele, nu stiu.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Lasa ca sunt destule femei imature emotional, si nu e problema, nu asta impiedica o relatie.

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu stiu daca ea vrea sa se intalneasca, aici e aici, daca nu are incredere in el, e clar.

| RAY explică (pentru SilentRain):

Cu toată lumea

| RAY explică (pentru SilentRain):

Niciodată nu ai fost romantica cu mine, sau sa îmi spui ce simți pentru mine

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Pai vezi la asta nu se gândește nimeni
Clar că nici un băiat nu se poarta cu fetele la fel cum se poarta cu băieți
Exista o discrepanță când ne adresam unor persoane și altora

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Uite ca eu m-am gandit si la asta si cam stiam ca un baiat nu se prea comporta cu fetele ca, cu baietii, insa na, dupa cum il stiu eu pe RAY, nu pare un om rau, pare un om linistit, civilizat, are destule in cap, comunica bine, pune unele intrebari destul de aparte dar inteligente, intrebari la care la unele daca oamenii au raspunsul, i-ar ajuta enorm in viata. Insa problema lor e ca ei nici nu-si pun acele intrebari, si se mira ca de ce dau cu stanga in dreapta in multe chestii in viata.

Si consider ca nu s-ar purta rau nici cu o femeie chiar daca nu ar discuta aceleasi subiecte ca, cu baietii. Dar na, nu stiu.

Si voi doi daca v-ati place, mai bine v-ati cupla, haha, zic mai in gluma mai in serios.

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Lesin = )) vrei că eu sa fiu romantică cu tine laughing)
Nu vrei sa îți cumpăr și flori?

| RAY explică (pentru SilentRain):

Nu sunt emo, sunt emotional lipsit de ratiune

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Știu, eram puțin ironică.
Se putea și mai rău de atât

| RAY explică (pentru SilentRain):

Nu e vb de asta

| RAY explică (pentru SilentRain):

Eu te accept asa cum ești zăpăcita mea,ești ceea mai sincera fata, chiar prea sincera, dar nu-mi place ca nu te iubești pe tine, nu poți iubi dacă nu te iubești pe tine, sa iți iubești aproapele ca pe tine însăți

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Daca-ti placea de el, erai si romantica cu el.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

De parcă toată lumea își exprimă sentimentele fix la fel...
Apreciez încercarea ta de-a mă nimeri, da nu ți-a ieșit de data asta
Trebuie să-l sun pe Mircea Radu

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

In general cand cineva place pe cineva, isi cam exprima sentimentele la fel, mai sunt si exceptii dar in general se arata acele sentimente in acelasi fel.
Mircea Radu era un barbat frumos foc acu vreo 20 de ani, nu stiu cati ani aveai in 2001 dar era durere pentru femei.

| Mopmop a răspuns:

Pai. te-ai intalnit cu ea in realitate?
Aveti grija amandoi de bunica ei si vezi cum merge treaba.
Simplu. Restul sunt povesti!

| Mosotti a răspuns (pentru Mopmop):

Pai nu prea ar vrea ea sa se intalneasca daca nu are incredere in el, nu stiu ce sa zic.