| plinadeviatasidesperanta a întrebat:

As mai avea o problema si v-as fi foarte recunoscatoare daca ma-ti ajuta si cu asta.De cateva saptamani mi-a murit bunica si eu inca nu ma pot obisnui cu ideea asta.Plang in fiecare zi, ma cert cu parinti, nu imi mai pasa de nimic.Si la scoala am inceput sa nu mai inavt ca inainte.De cand ea nu mai este nu mai am chef de nimic, nu mai vreau sa stiu nimic de nimeni.Pentru mine totul este negru fara ea.Nu mai am incredere nici in mine si partea cea mai nasoala este ca anul acesta am si bacul. Ce as putea sa fac, inainte era o fire foarte vesela, comunicam cu toata lumea, dar acum nu mai vreau sa vorbesc cu nimeni, nu mai vreau sa fac nimic.Stau toata ziua inchisa in casa si plang. Ce as putea face sa trec peste asta? Va multumesc.

7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Bunica ta ar vrea sa fii fericita si vesela si sa nu o mai plangi atat si ca daca ai iubit-o inseamna ca stii ca ii e bine acolo sus si ca e la Domnul, unde este multa lumina, veselie si verdeata, deci trebuie sa fii tare sa te reculegi, sa pui punct acelor stari ce te scot din uz, sa inveti si sa ii arati ca esti in stare sa iei bacul si sa intri apoi si la facultate, caci stii doar ca si ea dorea sa stai bine cu scoala si studiile. Numai bine si trebuie sa fii tare pentru ca Ea asa te voia sa fii! Numai bine, Lucien.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Stiu.cum e crede-ma, la mine a murit anul trecut]vai de mine nici nu vreau sa ma gandesc cum m-am simtit,, Sincer nu ai ce face, timpul va trece si asa iti va trece si tie, poati sa iti umpli timplul cu chestii amuzante-filme comedii, iesiri prin parc, tv,, EA NU si-ar dori sa te vada asa nu?

| deeea28 a răspuns:

Pentru ce plangi? Crezi ca asa o aduci inapoi cumva? Vei continua asa, vei lua note proaste, vei ajunge vai de tine, trista tot timpul pentru ce? E ceva natural si normal sa mori. Poate esti prea mica sa realizezi asta. Oricum un lucru sigur nu-l realizezi: bunica ta sunt sigura ca te-ar lua de motz sa te vada asa. Trista cand tu ar trebui sa fii vesela. Cu note proaste cand ea ar fi mandra sa ai numai note bune. Poate nu te vede de acolo de unde e, dar macar ai putea din respect pentru ea sa-ti continui viata si sa o faci mandra de tine. Asa ca pune mana si mergi mai departe. Azi e una rea, dar maine poate vine o zi mai buna. Ce nu te omoara, te face mai puternic. Viata e grea, are si bune si rele, dar e frumoasa asa cum e. Nu uita sa o traiesti. Capul sus, nu te lasa infranta. Sunt oameni care inca mai traiesc si au nevoie de tine. Bucurate de ei. Pup

| marry_7650 a răspuns:

Ia va ramane mereu in sufletul tau si asta este foarte frumos, iar tu pentru bunica ta draga trebuie sa mergi inainte sa fii cum erai la inceput vesela si preparata la scoala happy ai sa vezi ca o sa-ti treaca dar iti trebuie un pic de timp, fii puternica si nu mai plange sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindeste ca nu a facut decit ceva natural si ca ne vine vremea la toti si ca si-ar fi dorit din tine o femeie puternica nu care da chix la primul hop.

| ralph a răspuns:

Toti trecem prin momente din astea. trebuie sa te regasesti

| ralph a răspuns:

Uita si incearca sa te concentrezi pentru bac. e cel mai bine. mai iesi prin parc cu prietenul, prietenii, mai zambeste.