| DiannaDi a întrebat:

Vorbesc cu un barbat de aproximativ 3-4 saptamani, timp in care ne-am intalnit de cateva ori. El m-a abordat. Dupa cateva intalniri, mi-a zis ca ii plac, iar intre noi nu s-a intamplat nimic mai mult decat un sarut. Mi-a spus ca nu are relatie. Dupa ultima intalnire cu el, am mai vorbit seara iar in dimineata urmatoare, pur si simplu nu mi-a raspuns la mesaj. L-am intrebat ce s-a intamplat si tot nu a raspuns desi vazuse mesajele mele. Eu m-am tot gandit dar nu stiu sa-i fi gresit cu ceva si precizez ca vorbeam zilnic. Ma simt foarte aiurea din aceasta cauza si nu stiu ce sa fac si nici nu stiu de ce a ales aceasta atitudine. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Atunci sunt câteva variante.
Probabil a tras el concluzia că n-o să fie atât de simplu să se culce cu tine și a renunțat.
Sau poate te-a mințit că n-are nici o relație, iar între timp nevasta/iubita/copii i-au interceptat mesajele iar acum e în carantină.
Poate nu i-a plăcut cum săruți (ha, ha)
Poate l-a călcat mașina și n-are cum să-ți răspundă pentru că e în spital, în ghips până la gât.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu i-a placut intalnirea cu tine si a zis-o doar sa nu te simti naspa, o fi realizat ca nu te place de fapt si nu esti ce vrea.

| RAY a răspuns:

Dar,ce ai vrea sa iti spuna? si tacerea e un raspuns

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este intr-o alta relatie si ii este jena sa-ti spuna asta, lasandu-te pe tine sa te superi, ca sa nu-l mai cauti in final.
Este o metoda intalnita de barbati, ca sa nu fie nevoiti sa dea explicatii, cand sunt intr-o alta relatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai asteapta cateva zile pentru a vedea cum evolueaza situatia descrisa. Este unica optiune pe care o ai la dispozitie in acest moment. Poti doar spera in acest moment. Sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Povestea ta e nițel cam abiguă.
Până la urmă te-ai culcat cu el? Sau ți-a cerut să te culci cu el și l-ai refuzat?

| DiannaDi explică (pentru Hammurabi):

Nu mi-a cerut asta si nici nu s-a intamplat

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La descoperit iubita/sotia/copii si are mainile legate de aceea nu ti-a raspuns la mesaje asa ca te-a dat uitarii.

| marevna13 a răspuns:

E un mincinos. Probabil e casatorit sau e psihopat!

| RAY a răspuns (pentru marevna13):

Ce usor judeci tu pe alti

| marevna13 a răspuns (pentru RAY):

Am experienta cu psihopatii.

| LupulCarpatic a răspuns:

Din moment ce tu nu ai spus nimic rău nu te mai simți rău și poate nu ia plăcut de tine cum arați sau cum gândești și în loc sa ți-o spună în față a ales sa te ignore