| skriil a întrebat:

Voua vi s-a intamplat vreodata sa aveti ocazia sa iubiti pe cineva ( de sex opus,ma refer la relatii ) si sa nu puteti? Sa fie mereu dar mereu ceva care va impiedica sa iubiti si sa aratati din tot sufletul? Am senzatia aia ca sunt absolut fara sentimente. Numai simt nimic,nici bucurie, nici tristete, nici iubire si nici ura. Respir si atat. Poate nu e momentul potrivit sau persoana potrivita?

8 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Nu ai gasit persoana potrivita inca. Nu dispera, poate esti intr-o stare de depresie, cine stie. Ai gria.

| neutrino a răspuns:

Sa iubesc si sa nu pot? Din fericire nu am patit asa ceva!

| Lothar a răspuns:

Asta se cheama indiferenta si iti pot raspunde daca-mi zici cati ani ai, de cand il/o stii cum te cheama si care-i melodia ta preferata

| skriil explică (pentru Lothar):

laughing
16 ani jumate
Il stiu de cand eram in clasa a 6 a laughingacum el are 17 ani. e cu un an mai mare
Melodia preferata, e greu sa ma decid insa. : Colbie Caillat-i never told you

| Lothar a răspuns (pentru skriil):

Ai avut vreodata fluturasi in prezenta lui? si zi varsta cand v-ati cunoscut ca nu stiu ce varsta aveai atunci :p

| Lothar a răspuns (pentru skriil):

Cand intalnesti persoana aleasa o sa te simti coplesita de emotii, de bucurie, de tristete si de ura pentru ca iubirea le cuprinde pe toate
Esti emotionata cand il vezi, esti trista daca nu-i vezi ochii, il urasti cand te dezamageste (fetele sunt dezamagite din orice lucru oricat de mic ar fi...cred)
Pari o fata tip emo, care viseaza la o relatie de iubire perfecta si care s-ar implica total in acea relatie
Inca esti mica si daca baiatul asta e sa fie alesul peste 4-5 ani o sa fii cu el pentru ca tipul care te iubeste n-o sa renunte niciodata la tine chiar daca el e pe Luna si tu pe Pamant, iubirea e pura, pentru eternitate
Partenerul tau e reflexia ta in oglinda : daca tu dai totul pentru a-l face fericit atunci o sa dea si el totul

| SebastianCMT a răspuns:

Depinde, poate fii si din cauza unui esec inainte sau din frica unui viitor esec (inselare, minciuna, bafjocora...) Incearca sa apreciezi ceea ce ti se ofera, mai bine sa apreciezi decat sa amani, vei face un rau celuilalt!

| H0bbit a răspuns:

Hai sa iti spun ceva... nu exista iubire reciproca adica nu o sa intalnesti o persoana care sa simta ce simti tu pentru ea...