| criss_8987 a întrebat:

Vreau ca prietenul eu sa mi dea mai multa atentie sa fie mai dulce mai romantic si sa si faca mai mult timp pentru mine... avem o rel foarte distanta si eu vreau sa ne apropiem simt ma iubeste insa nu prea arata as vrea sa-l fac sa fie mai dulce cu mine niste sfaturi ceva? Mentionez ca avem o relatie de 2 ani de zile

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Daca in toti acesti doi ani a fost la fel de distant cu tine precum spui tu mai sus, atunci probabil ca esa este el, asa e felul lui de a fii sad.
Conteaza sa fii exact asa cum esti tu de obicei, dar daca esti iubitoare, tandra, intelegatoare, comunicativa... ce a ce e foarte important ca sa comunicati atunci eu zic ca ai facut cam tot ce depindea de tine, si ar trebui sa faca si el ceva ca sa fie armonie si fericire in relatia voastra, ca doar amandoi sunteti responsabili in egala masura de relatia pe care o aveti.
Sa ii spui ce a ce te deranjeaza, exact asa cum ai scris si mai sus ca ti-ai dori ca el sa fie, si poate ca comunicand, si daca si el va dori ca relatia voastra sa fie mai frumoasa pe viitor, atunci cu siguranta puteti rezolva aceasta problema, conteaza sa iti spuna si el cum i-ar placea ca tu sa fii, unde ar vrea el ca tu sa te schimbi., si astfel daca vreti amandoi, ascultandu-va unul pe altul, veti putea rezolva si trece cu bine peste aceasta problema.
Va doresc multa vointa, iubire si intelepciune happy!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Citeste povestea lui Creanga "Sarea-n bucate " si o sa-ti treaca. Cred ca nu-i plac dulcegariile foarte la moda astazi. Sunt de acord cu el.

| Ririru a răspuns:

Buna criss! :*

Nu stiu ce intelegi tu prin distant, stiu ca uneori e greu.

Dar, aveti o relatie de 2 ani! Daca nu te iubea, nu statea atat cu tine. Iubitul meu este cam la fel, nu neparat distant, dar nu`i place sa stea tot timpu cu "Iubi, iubita, iubire " in gura. Ma mai alinta, dar nu mereu. Imi mai spune "Te iubesc!", dar doar in momente speciale.

El mi-a spus, ca prefera sa o arate, dar si sa o spuna. Dar nu mereu, mereu, mereu...ca dupa nu mai simt nimic. Si chiar asa e!

Daca mi-ar spune mereu, n`as simti nimic. Nu`mi prea plac persoanele care dupa ce termina de vorbit cu partenerul "te pup si te iubesc.", automat daca nu spune, crezi ca nu te mai iubeste + ca nu mai simti nimic!

Dar asta e alta mancare de peste.

Poti incerca sa vorbesti cu el, sa-l iei usor, apoi daca iti spune ca asa e el, sa-l sprijini. Daca`l iubesti, il iubesti si asa!

Intreaba`l cum i-ar placea sa fi tu, apoi spune`i si tu tot la fel. Asta va ajuta, daca va iubiti veti face destule eforturi sa functioneze relatia.

Unii baieti, asa sunt ei. Nu le place sa arate cat de mult tin, chiar daca tin foarte mult la persoana.

Multa bafta in relatie!:*

| urban a răspuns:

Spune-i e simti poate te intelege si se schimba. te inteleg perfect si eu ma necajesc cu aceeiasi sentimente. am ajuns sa cred ca uni isi exteriorizeaza ai greu sentimentele poate asa e felul lui...