| girl001 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati dragi prieteni.Deci povestea mea e asta:Sunt cu prietenul meu de ceva timp(jumate de an), si in tot acest timp am reusit sa ma indragostesc in el peste masura de mult(desi inca nu am avut prima noapte de dragoste-el a zis ca e dispus sa ma astepte), din partea lui am observat ca tine la mine, chiar si ma iubeste(poate daca nu arata toate sentimentele pe fata). Acum de ce ceva luni suntem la distanta mare fiindca el e plecat in alt oras la invatat.Si pot sa zic ca indiferent de distanta care ne desparte eu il iubesc la fel de mult, el insa deja pare ca isi pierde cu totul iubirea fata de mine.Decite ori petreceam timpul impreuna se comporta frumos cu mine, era cel mai romantic om cind era linga mine, intr-un cuvint eram cea mai fericita cind eram linga el, ba chiar imi spunea ca ma iubeste, imi facea declaratii(ceea ce el rar face). Acum e plecat la invatat, si in ultima saptamana s-au racit sentimentele lui fata de mine cu totul.Nu ma suna, daca e online pe mess pai da si el vreo doua- trei intrebari numai sa faca fata, ba chiar de 3 zile a inceput cu diferite vorbe urite zise in bataie de joc in adresa mea(si asta totul dupa ce intr-o zi i-am zis ca un baiat nu-mi da pace, si el a zis sa imi rezolv problemele fara el). Poate nu trebuia sa-l implic in acele chestiuni, dar singura nu aveam sa ma descurc plus la asta ca acel baiat era fosta mea iubire.Si din acea zi el se comporta oribil cu mine. Ce sa mai fac? Cum sa procedez? Sincer nu vreau sa ma despart de el, fiindca alaturi de el sunt o persoana fericita, iar fara el o sa sufar enorm. Sfaturi va rog mult! V-am pupat dulce.Pa,Pa!:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,eu cred ca distanta isi cam pune amprentalasa se intampla de multe ori din pacate,poate ca te-a iubit si ceva sentimente mai are pentru tine,dar s-a cam racit relatia si posibil ca lui sa nu prea ii mai pese asa mult de tine si poate,cred eu,ca se comporta mai rece si mai indiferent si vb asa cu tine,ca sa iti arate lipsa lui de interes,incetul cu incetul sa o tot rariti si pana la urma sa se ajunga la inevitabila despartire,din pacate.Cel putin asta dad e gandit, dupa comportamentul lui; intr-o relatie e nevoie de 2, degeaba tu il iubesti,poate ca el nu simte ceea ce tu simti,poate ca s-a obisnuit asa fara tine si acum vede altfel lucrurile; poate ma insel,ar fi bine, dar cred ca daca nu isi da si el interesul mai mult pentru voi sa ramaneti impreuna, relatia se va rupe.Cine stie,e posibil ca el sa aiba pe alta,nu ar fi exclus.
Eu stiu ca distanta face de cele mai multe ori rau in relatie, uneori ii apropie mai tare pe unii, dar de obicei indeparteaza 2 pers.stiu si eu ca fostul meu prieten e la inchisoare din pacate si eu eram sigura ca il iubesc,ne iubim si nu ne vom desparti.Dar a trecut jumate de an de cand e inchis si omul se mai schimba,eu una mi-am schimbat sentimentele fata de el,el poate nu,dar asta e cursul vietii.
Eu zic sa discuti cu el serios,sa vezi ce e cu el de s-a indepartat asa de tine si sa fie sincer cu tine, nu vrei tu sa te desparti de el ca esti o pers. fericita cu el, dar cred ca mai multa fara el esti.

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Offf.Nu ii mai spune de fostele tale "iubiri". pentru ca atat timp cat tine la tine logic ca il deranjeaza.Si pun pariu ca nici tie nu iti pica bine daca iti zicea "Fosta mea prietena nu ma lasa in pace."... Poate se comporta asa din cauza ca nu ii place sa astepte prea mult momentul ala.sau poate ca a cunoscut pe alta fata acolo din moment ce nu te mai suna.Ia'l si tu pe alta parte.trateaza'l cu indiferenta.Nu il mai cauta tu.Nu mai fi tu cea care il suna prima! Mai asteapta si de la el. pana la urma nu ai nimic de pierdut pentru ca nu ai facut pasul ala cu el.tot el are de pierdut.Asa ca vezi cum se comporta cand nu o sa ii mai dai asa multa atentie. vezi daca e gelos.Totusi mai bine nu fi naiva. asta e ati stat jumatate de an impreuna dar asta nu inseamna sa fi calcata in picioare...Tu poate esti fericita alaturi de el.dar el poate nu e chiar atat de fericit atat timp cat prefera sa stea plecat mai mult decat sa stea cu tine.Mai bine acum decat mai tarziu.Eu ti'am spus. Incearca sa faci cum ti'am spus eu. daca nu merge si nu merge. aia e mai sunt baieti.suferi 1 zi 2.3. Oricum Capul sus :* Bafta :*

| girl001 explică:

Ceea ce tine de alta,pai da i-am dat asa o intrebare daca are pe cineva si a zis ca nu, ca daca o sa-i mai dau astfel de intrebari el chiar va pleca la alta, si daca o sa-i mai reprosez ca poate sa-si gaseasca acolo pe cineva el imi zice inapoi ca eu singura il imping spre acest pas;(

| oanacatalina a răspuns:

As avea un singur sfat pentru tine, si cred ca asta spune tot: ""Ochii care nu se vad, se uita(dupa altele, daca vrei sa spunem asa)"