| Dolores3257 a întrebat:

Vreau doar să fiu iubita, mă simt mult prea singură simt că familia nu imi e aproape aproape mai mereu, iubit nu am, cumva imi doresc dar in același timp nu mă simt pregatita să iubesc, gen abia reusesc să mă privesc pe mine in oglindă deoarece mă consider urata, imi e frica sa fac contact vizual cu oricine mai ales cu baietii.
Imi puteti da un sfat? Celui mai bun raspuns ii dau funda, xoxo.

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Ai răbdare. Lucrurile vor veni de la sine,îl vei intalni si pe El, care te va accepta asa cum esti ai tu tei vei simti cea mao frumoasă din lume alături de El, în primul rând, de ce sa nu dai ochii cu ei? De teama de eșec? Daca nu riști nu câștigi, trebuie sa ai încredere în tine

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Elide):

Nu cred ca vine nimic de la sine. Daca nu face ceva, n-o sa-i pice nimic din cer.

| Elide a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Crezi tu? Nu ma refer sa-i pice din cer, ea are stima de sine scăzută, nici măcar nu are incredere in ea.
Si ce ar putea sa faca? Sa faca primul pas? Eu sunt de părere că băieții sa.l faca daca sunt interesați cu adevărat, daca nu, nici fata nu are de ce sa se "tarasca pe coate" dupa ei

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Elide):

Deci si tu crezi ca baietii intotdeauna trebuie sa faca primul pas. De ce? Daca si unei fete ii place de un baiat, ea nu trebuie sa faca primul pas si trebuie sa astepte sa o bage de nicaieri baiatul in seama? Adica sa-i pice din cer asa cum am zis. Oricum baietii sunt mai mult cei care alearga dupa fete deci daca ea este atractiva nu vad de ce ar refuza-o cineva.

Răspuns Apreciat de Editori
| ROB3RT89 a răspuns:

Esti prea stresata, aia e problema la tine.
Inainte sa ai pretentia sa fii iubita, iubeste-te pe tine si apoi o sa vezi cum se vor schimba lucrurile.
Nimeni nu prefera compania unei persoane negativiste.
Genul asta de persoane sunt vampiri energetici pentru restul.
Priveste oamenii in ochi, conteaza contactul vizual.

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti adolescenta si nu stii ce vrei. Ai prea multe perceptii gresite. Fa-ti un hobby sau ocupa-ti mintea cu altceva. Ce descrii tu aici sunt semnele unei plictiseli groaznice si ai ajuns sa cauti atentie pe net. P.S. Daca tu esti in poza sa stii ca nu esti urata.

| Dolores3257 explică (pentru GdX):

Multumesc mult, eu sunt in poză.

| Dolores3257 explică (pentru GdX):

Multumesc mult, eu sunt in poza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In primul rînd tu crezi ca avînd prieten o sa i ti fie bine? Daca nu reusesti sa te intelegi cu familia ta care te cunoaste, cum te vei intelege cu prietenul tau? Stiu ca nu este usor sa fi in pace cu familia, deoarece ei au asteptări prea mari de la tine, dar nici asa sa te"arunci" in brațele cuiva nu este o solutie, fi realistă, nu vei putea rezolva problema ta decat vorbind deschis cu membrii familiei tale, si vazînd clar cauza problemelor, poate si tu ai partea ta de vină nu crezi? Ce varsta ai? Tu vrei acum sa scapi de familie si de aceea cauti cu disperare iubire, dar un om străin nu te va iubii niciodata asa cum te iubesc părintii tăi.

| Violleta2022 a răspuns:

1. uita-te in oglinda, atat cat sa te perii parul si sa observi ca ti-ai incheiat nasturii la bluza (adica foarte putin timp).
2. Incearca sa citesti mai multe carti, ca sa-ti ocupi mintea si sa nu te mai simti singura
3. fa-ti timp sa discuti cu familia, in loc sa stai online pe site-urile de socializare
4. poti incepe sa inveti gramatica limbii romane
5. inca un pic si vei fii atat de ocupata cu scoala, ca nu vei mai avea timp nici de tine, dapai sa te plangi de singuratate, sau plictiseala.

| leiidinbanie4 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai putea sa incerci si tu sfaturile-ti. Mai ales punctul 4.
"sa te perii parul"? "vei fii"?

| OldSoul a răspuns:

Ia-ti o pisica, sau un catel.
Poate te va ajuta.

| Dolores3257 explică (pentru OldSoul):

Crede-ma că am vorbit cu mama să imi ia o pisica sau un caine dar nu stiu doamne vreau sa am și eu un animal.

| alina2k18 a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei... te simti prea singura si cauti refugiul in ce? Ca zici ca nu vrei iubit...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iesi "la produs" si vei fi iubita daca vei presta gratuit; si nici nu vei fi obligata sa iubesti "prestaorii de placeri". Succes!

| gheorghe699 a răspuns:

Eu cred ca te judeci prea aspru si fara motiv, incearca sa te relaxezi, cauta bucuriile mici ale vietii si le ve-i gasi.

| Basilievski a răspuns:

Nu ai prieteni? Petrece si tu timp cu prietenii tai. Ai vreo 16 ani, nu ai asa mare nevoie de iubit. Incearca sa inveti bine si urmeaza o cariera de succes. Sa vezi cum vin apoi toti barbatii la tine.

| Neutrull a răspuns:

Imi dai si mie nr sau ceva Facebook gagyka?

| Dolores3257 explică (pentru Neutrull):

Nu aș avea un motiv pentru care să fac asta deci mă scuzi?