| Yvonnnee a întrebat:

Am 20 de ani si n-am avut iubit pana acum deoarece eram axata pe invatat. Credeti ca este un dezavantaj? Acum ma simt pregatita sa iubesc si sa fiu iubita cu adevarat.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e deloc dezavantaj numa ai grijă cu cine te bagi laughing că fără experiență ești mega naivă și te duc ăștia ușor cu zăhărelu dacă vor

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ar fi un dezavantaj?
Tu crezi ca "iubirea" este un pahar de apa care se evapora, de la soare?
O sa ai timp destul sa iti gasesti un iubit si sa fii fericita pana la adanci batraneti. Chiar nu-i nici o graba, sau vreo problema aici.
Fiecare om are soarta lui, iar destinul tau umbla prin lume, cautandu-te.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și? Eu m-am simțit după facultate, la 23.

| ancaval a răspuns:

E foarte bine. Învață, fă o meserie. Ai timp de relație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine nu ar fi un dezavantaj.

Răspuns utilizator avertizat
| 90210 a răspuns:

Eu m-am simtit pregatita la 23 de ani. Eram in primul an la a doua facultate si m-am trezit intr-o zi ca voiam un iubit laughing Mi-am instalat Tinder si dupa aproximativ o luna l-am cunoscut pe iubitul meu. Am facut 3 ani in martie.
Nu a fost un dezavantaj pentru mine pentru ca stiam deja ce vreau de la un baiat. Mi se pare ca dupa varsta de 20 de ani incepem sa ne maturizam si intelegem mai bine...viata. Nu regret ca nu am avut prieten de mica. Am putut sa am timp sa studiez si sa am grija de mine inainte sa intre cineva nou in viata. Bafta! Sper sa gasesti baiatul potrivit. Nu vreau sa ai complexe pentru ca nu e ceva iesit din comun!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 90210):

Tu, ai avut noroc, nu știu câte relații se formează pe Tinder, 1 la sută, sau mai puțin?

| 90210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu foarte multe persoane care au inceput o relatie de pe Tinder. O prietena a avut 2 relatii (una de 2 ani si alta de 1 an). Alta a avut tot o relatie de 1 an. O colega de la facultate e si ea de 3 ani intr-o relatie tot de pe Tinder. Nu e imposibil.

| RavenNymph a răspuns:

Nu, de ce ar fi un dezavantaj? Faci ce simți și ce este potrivit pentru tine. Ai tot timpul din lume, toate se vor întâmpla la timpul lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Perioada de dinainte de 20 de ani este pentru pregatirea de dupa
Nu vreau sa fiu hater but,
Daca pana la varsta asta nu ai avut iubit si te ai axact pe invatat, pregateste te sa suferi