| julie a întrebat:

Vreau o parere. din prima clipa in ni s-a facut cunostiinta am devenit buni prieteni insa relatia noastra avanseaza, nu ca ar fi asta o problema.am avut o discutie pe tema unei relatii si am picat de acord sa mai asteptam un pic... dar de la un timp cand suntem intr-un colectiv e mai distant cu mine, mai rece iar inainte nu era asa...
mai departe ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Ochii care nu se vad, se uita"...
Daca observi o distantare din partea lui, incearca sa te apropii tu. Poate este doar timiditate. Se intampla si la baieti.
Fii "femeie"! Daca insa nu merge, las-o balta - nu-l interesezi, pur si simplu. Vei gasi altul (altii).winking

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, incearca sa ai rabdare un pi sa vezi ce va fi, daca nu incearca sa abordezi tu problema. Daca vezi ca nu reactioneaza nici asa lasa-l, asta este singura solutie.Cu timpul ai sa gasesti alta persoana care sa iti placa si care la randul sau o sa te placa.Succes si asteapta ai sa vezi ca va rasari soarele si pe strada ta.

doiny
| doiny a răspuns:

Parerea mea e ca baietii sunt mai "distanti" cand se afla cu prietenii lor, mai ales de gen masculin, adica au o anume mandrie si nu vor ca ceilalti sa creada ca femeia face ce vrea din ei. daca ati hotarat sa mai asteptati pana relatia voastra devine mai apropiata e bine sa mai astepti putin, dar daca se comporta la fel de distant nu mai are rost sa-ti faci iluzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FAI SI TU ASA

| DeIuTzA a răspuns:

Asa sunt baietii(unii)timizi.trebuie sa ai putina rabdare. daca ai sp k relatia voastra avanseaza asteapta inca un pic... poate ca ii este teama de ceva(cine stie ce discutii are in cercul lui de prieteni). dar nu astepta prea mult tongue