| Timmotey a întrebat:

Vreau sa conving o persoana careia i-am gresit si spune ca m a iertat dar n a facut-o si vreau din toata inima sa recastig prietenia lui. Il iubesc din tot sufletul si daca m-ar ranii cum o face si acum, nu mi-ar pasa. Tin mult la el si stiu ca imi vrea doar binele nu am cui sa ii spun ca nu am prieteni, deci nu are cine sa imi dea un sfat si nu vreau sa renunt la el. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te poti agata la nesfarsit de gatul cuiva, numai pentru ca tu il placi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovedeşte-i prin fapte, dar nu uita şi de vorbe.
Îl cunoşti...presupun.Ar trebui să ştii ce l-ar convinge, ce îi place etc.
Demonstrează-i că ai învăţat din greşeli şi vei face tot posibilul să nu le mai repeţi!
Să ştii că nimeni nu e perfect şi cu toţii greşim.Important e să recunoaştem asta, să demonstrăm că am învăţat şi că facem tot posiblul să nu mai repetăm acele greşeli. Dacă continuă să se comporte aiurea, în sensul că îţi dă de înţeles că nu te poate ierta şi te necăjeşte, e mai bine să luaţi o pauză

Răspuns utilizator avertizat