| ~AleXa~ a întrebat:

Vreau sa cuceresc un baiat! Eu am 13 ani si el 15 ani. Ma place, imi zice ca's frumoasa etc. Dar vreau sa-l cuceresc sa devina iubitul meu. Astept sfaturi. Nu vreau sa renunt la el ca il iubesc mult.

13 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Pai daca iti spune ca esti frumoasa si zici tu ca te place, nu trebuie sa faci atata efort.Doar spune`i ca il placi si tu, si daca isi doreste sa deveniti iubiti, iti v-a cere elhappy
Daca esti mai curajoasa ii poti propune chiar tu daca vrea sa fiti iubiti. happy

| Katherine † Pierce a răspuns:

Eu zic ca mai bine nu ii arati ca esti indragostita de el.Nah dupa aia poate isi bate joc de tine si...Mai bine spune-i ca si tu il placi. Dar lasa-l pe el sa faca primul pas.happy

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Eu cred ca esti cam mica! parerea mea
sfatuieste-te cu parintii...

| darkeyes a răspuns:

Hmm...nu ii arata ca il placi.Isi v-a bate joc de sentimentele tale.
Poate sa iti zica ca esti frumoasa si ca te place. Dar tu deja il iubesti deci...winking
Pana la urma ce vrei sa iti raspundem?
Te place, il placi, sentimentul e reciproc ce mai astepti? raised eyebrows
Fa tu primul pas! Dar mai bine l-ai lasa pe el... e baiat si are si 15 ani
Multa bafta:*

| Lilik a răspuns:

Na poftim preocupari la 13 ani. mda.

| gyorgya a răspuns:

Fii tu insuti in orice situatie. daca e sa fie iubitul tau o sa fie daca nu asta este.degeaba incerci sa pari nu stiu cum in fata lui si te gandesti tot timpul cum sa faci, cum sa te mai comporit sau ce sa-i zici daca el nu are aceleasi sentimente fata de tine. o sa fii mai apreciata fiind sincera si naturala.asteapta sa faca el pasul daca va simte asta. daca nu ai rabdrae sa astepti fa-l tu.baftahappy

| Andra_3307 a răspuns:

Uite prima data incearca sa il cunosti sa vezi daca nu isi bate joc
castiga incredrea lui
fii sigura ca te place putin
intalnestete mai mult cu el
fi tu insuti pentru ca asta este cel mai important
dar tu trebuie sa fii foarte sigura ca te iubeste:X
punete bine pe langa el
dupa un timp spune`i ca il iubeti daca vrei
bate apropo`ulwinking
mult noroc si ai grija cu baietii
in ziua de azi isi cam bat joc.
succes
funditabatting eyelashes?

| romeoflorin a răspuns:

Ma copile. la 13 ani inca ma preocupa scoala. apoi cand am crescut ma preocupa iubirea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa sa te cucereasca el primul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal eu sunt baiat fata cu care sunt ma iubeste si ma cucerit prin frumusete conteaza frumusetea desteptatiune si mai ales sa fi sigura ca nu-l cucereste alta fata. Pe mine asa ma cucerit.Iti spun o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii arata cal iubesti. O sati bata joc de tine fi draguta. un pic sexi.Si o a faca el primul pas daca te place cu adevarat.:X:X:X Si daca nu o face.nu inseamna ca nu te place poate e timid. Dar vrei un prieten timid.EU zic sal incurajezi putin.:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pai spui ca vrei sa-i spui ceva si apoi spui adevarul si el va fi impresionat si te va iubii cu adevarat

| gratyela a răspuns:

Pai fa cei place si lui invita-l undeva am trecut si eu prin asta dar ai grija sa nusi bata joc de tine