| Antonidapisicuta a întrebat:

Vreau sa fac dragoste cu iubita mea si e pe stop pot sa fac si asa are ceva?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate insa ar fi indicat sa folositi prezervativul. Exista femei care au libidoul cel mai intens in perioda menstruala si din acest motiv prefera sa faca sex in aceasta perioada.

| SkyPilot a răspuns:

Puteti face, dar este indicat sa faceti cu prezervativ. Desi riscul e mic, ea poate ramane si in timpul menstruatiei. Un alt motiv este ca infectiile de natura sexuala se transmit mai usor in acea perioada. Vezi si acest articol:
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/menstruatie_act_sexual.php
In ce priveste dorinta ei de sex, opinia curenta este ca cu cat o femeie are probleme premenstruale mai mari, pofta ei de sex devine mai mica. Ai aici un articol in engleza pe aceasta tema:
http://www.healthywomen.org/......nstruation

| Shriti a răspuns:

Poti, dar e risc mare de transmitere a infectiilor si bolilor si in plus e destul de murdar. Sigur vrei sa faci asa ceva?

| Khalesionfleek a răspuns:

Faza e ca poti sa faci oricand, numai iubita ta sa vrea. Si in perioada menstuatiei, nu cred ca e prea dispusa.

| 2Pac3Furious a răspuns:

Asteapta pana e pe on!

| subTooc a răspuns:

Asteapta pana n uma ie pe stop