| vivigreen a întrebat:

Vreau sa fiu mai buna prietena cu un baiat de care-mi place dar serios ca ma rusinez si nu pot nici macar sa intru cu el pe facebook sau la scoala sa il intreb mai multe chestii. vreau sa fiu amuzanta, dar. nu prea merge. Ce sfaturi imi puteti da?

3 răspunsuri:
| Schatzyyyyy a răspuns:

Invinge-ti timiditatea! Vorbeste cu el! Si mai ales, spune-i ce simti pentru el,[daca iti place] nu "te mai ascunde" sub timiditate! Vorbeste cu el anumite chestii mici, apoi o sa ajungi sa vorbesti si alte chestii mai mari:d!:*

| vivigreen explică (pentru Schatzyyyyy):

Faza e ca incerc asta de 1 an, sunte prieteni, vorbim, chiar mai esim, anul trecut i-am zis ca-i place de el, dar el nu mi-a raspuns, iar acum ne-am departatsad el tot ma considera doar o prietena dar.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru vivigreen):

Atunci te considera o prietena si atat, doat tine la tine, de iubit nu te iubeste!puppy dog eyes