| Sara2 a întrebat:

Vreau sa iau anticonceptionale, mai demult mi-a recomandat un medic yaz, am luat 2 luni de zile, dar in acele 2 luni nu am avut nici un contact sexual, (le luasem pentru chist) apoi am fost la planning family si a zis ca in primul rand yaz nu sunt bune pentru chist, are ceva daca reiau yaz fara sa mai merg la medic? voi fi protejata?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa reiei anticonceptionalele fara sa te duci la medic. Trebuie sa te duci la consult si abia apoi vei afla daca poti sa iei din contraceptive si ce preparat anume.

| foxi a răspuns:

Da vei fi protejata!