| pantofipantofi a întrebat:

Medicul mi-a recomandat la inceputul anului anticonceptionale milligest, am luat 4 luni si le-am oprit, acum m-am hotarat sa le reiau, este cazul de o noua vizita la medic sau le pot relua fara a mai merge la medic?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Ar trebui sa consulti totusi medicul!

| Gmcc a răspuns:

Nu este nevoie! Daca acele pastile au fost prescrise de un doctor in specialitate numai trebuie sa mergi! Poti sa iei pauza cand vrei doar sa respecti acele zile care sunt scrise pe foita aceea de pastile!