| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ii pregatesc o seara romantica iubitului meu.
De mai mult timp, vreau sa facem dragoste incet.
Problema este ca mereu ne apucam incet si apoi incepem din ce in ce mai tare si ajungem la sex.
Cum sa fac sa ii pregatesc o atmosfera romantica?
Vreau sfaturi de la lenjerie intima la cel mai mic detalui.
Voi cum v-ati surprins iubitii?
Si nu vreau sfaturi de la copile de 16-17 ani.

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Asa suntem noi barbatii mai nerabdatori

| neutrino a răspuns:

Explica te rog ce inseamna a face dragoste incet si a face sex ( voi incepeti prin a face dragoste si apoi ajungeti la sex).

| Alcyon a răspuns:

Poate ca omu-i obosit si nu-l tin puterile decat pentru una mica si atat. Cel mai bine e sa initiezi actul, atunci cand e odihnit si aveti mult timp la dispozitie

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Scuze...
Accepti si raspunsuri de la barbati? big grin

In mod normal asemenea initiative trebuie sa porneasca de la barbat.
Barbatul E romantic...sau nu, STIE sa iubeasca, sau nu.
Al tau, se pare ca nu. Sau poate mai e si o problema de nepotrivire cu tine.
Degeaba ii pui tu lumanari, petale de trandafir in pat, lenjerie rosie si ce alte recomandari ai mai primit. Nu o sa reusesti decat sa-l starnesti, si sa treaca si mai repede de la "dragoste" la sex brut.
"Dragoste incet", o sa faca numai cand va avea experienta in... dragoste, si asta poti sa o traduci in ani.

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru Darkmagic):

Iti dau dreptate...un barbat ori e romantic ori nu e...eu zic sa iei un bici si ori faceti sex nebun si ii place, ori nu ii place si va fi cuminte si va face dragoste, nu sex laughing)

| Darkmagic a răspuns:

rolling on the floor
Good point. big grin
Dar trebuie sa stii ca mai ales aia romantici se preteaza la astfel de artificii sexuale.
Adica simt uneori nevoia ca fata sa le mai puna cate un picior pe cap, ori sa fie putin "brazdati" cu unghiile pe spate.
Din pacate insa pentru intrebatoare si iubitul ei, cred ca e vorba doar de nepotrivire, si asta nu prea are leac.
Daca fata pune mana pe un bici, sau il domina in oricare alt fel, ala, rapid din fire, ori se termina in pantaloni, ori ...ridica praf in urma. laughing

| LineGuide a răspuns:

In principiu culoarea rosu excita, deci recomand sa decorezi putin spatiul cu lumini si obiecte rosii. Poate ceva material rosu, de catifea, sau mai stiu ce eu poti sa procuri pana atunci. Lenjeria facuta in principiu dintr-un material transparent, si desigur sa fie cat de poate de apropiata de culoarea rosu. Incearca sa dai camerei o tenta mai romantica cu ajutorul luminii l-ai slabe, pe care n-am idee cum o poti obtine, pentru ca depinde de ce poti si ce vrei tu. Poti incerca cu un obiect de iluminat, acoperit cu un material translucid, dar nu garantez ca va merge.
Incearca sa prelungesti preludiul, pentru ca poate asa ii induci starea de lent, si nu accentueaza duritatea pe parcursul actului, decat poate la final.
Mult noroc!

| Keith a răspuns:

O singura seara am avut-o romantica cu sotul meu si a fost cam asa:Eu am organizat-o si a fost cu petale de trandafiri in forma de inimioara pe pat, cu o muzica in surdina, cu lumanari parfumate si cu o sticla de sampanie si normal cu o lenjerie sexy, am baut sampania dupa care i-am dansat, dupa care a urmat preludiu si dupa cea mai frumoasa noapte de dragoste.Bafta si tie! P.S. Am 19 ani.

| Anaid69 a răspuns:

Foarte frumos! Iti multumesc draga mea. O sa ma inspir si eu de la tine! big grin

| Angelinagabrielamarina0 a răspuns:

Eu am avut parte numai de iubiti ca al tau' pana am dat de actualul care este foarte romantic,numai saruturi si gesturi tandre, la care iti pot spune ca asa nu pot ajunge sub nicio forma la orgasm. Eu incerc sa-l duc spre partea asta de ''m-ai salbatic'' cu joaca, fantezii, poate reusesc. Parerea mea este sa incerci tu sa-l dai dupa tine. Daca nu ii intri in ritm va face ca tine dupa. Tu decizi, nu trebuie nimic special.

| Angelinagabrielamarina0 a răspuns:

Am uitat sa specific ca si eu imi doream cu fostul meu ceva romantic, ca in telenovele gen, ma saturasem sa simt ca fac doar sex si nu dragoste, dar daca tu stii ca te iubesti nu o mai lua pe partea asta. Gandeste-te ca asta'i stilul lui!

| Anaid69 a răspuns (pentru Angelinagabrielamarina0):

E ciudat ca la inceput el vroia incet si eu tare si acum l-am obisnuit asa si acum cand eu vreau incet el vrea tare laughing suntem pe invers

| Florin_Resmerita_1989 a răspuns:

Vreau sa ii pregatesc o seara romatica lui iubitului meu si nu stiu cum sa procedez

| Florin_Resmerita_1989 a răspuns:

Nu stiu sa il pregatesc ma ajutati