| eubahhh a întrebat:

Vreau sa il uit pe prietenul meu! cum sa fac? te rog da-mi un sfat!

suntem impr de 2 ani si 8 luni... dar nu mai suport, e prea rece cu mine, e vina mea ca il iubesc prea mult si ii arat ca proasta! cum sa il uit, dar nu vreau pe altcineva! pleasee help crying crying crying

21 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Umple-ti timpul cu activitati care-ti solicita si capteaza atentia.asculta muzica vesela; iesi mai des cu prietenii; nu sta prea mult timp singura si fara activitate; schimba-ti look-ul si cumpara-ti cateva haine noi; mergi la sala si fa sport; vei cunoaste multi oameni noi si vei avea ce vorbi. dar nu povesti despre relatia ta anterioara pentru ca vei alimenta durerea din sufletul tau.
nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat.

| Mya a răspuns:

Mai intai trebuie sa pui punct relatiei si sa dispara scuza "... dar il iubesc". Nu exista vreun secret, ori o licoare speciala care sa te ajute sa treci fara sa simti aceasta despartire.Cat timp va dura sa-l uiti? Depinde doar de tine...cat esti de hotarata, cat de rar il vei vedea, ori daca vei rupe orice legatura cu el.Desi spui ca nu-ti doresti pe altcineva(probabil din teama de a nu trece inca o data prin acceasi situatie), ti-ar fi de mare folos, desigur, nu imediat, nu ai face decat sa devii mai confuza. E bine insa ca ti-ai dat seama ca nu te merita, mai ai doar un pas(intr-adevar, este si cel mai greu). Pune in balanta clipele de fericire cu cele in care te face sa suferi.Vei primi raspunsul si vei sti daca iti va fi la fel de rau, fie cu el, fie ducandu-i lipsa. Dar cel putin va fi ceva temporar, pana cand vei gasi pe cineva care iti va impartasi sentimentele.

| Alecsaandrra a răspuns:

Alt baiat poate sa te faca sa uiti trebuie doar sa. ti gasesti pe alcnva:X

| jolie a răspuns:

Daca o sa faci pasul cel mai bine e sa nu te gandesti la clipele frumoase ci la defectele lui si greselile care ti lea facut sa mergi sa te distrezi si in maxim o luna e gata

| demon a răspuns:

Iti trebuie ceva timp incearca sa iti gasesti un amic bun sau chiar alt baiat ii cea mai buna metoda chiar daca nu ai chef sa cauti pe alt cineva

| mihaix a răspuns:

Prietenii, inconjoarate de ei, cu cat mai multi cu atat mai binewinking cateodata daca esti putin indiferenta iti e mai bine, dar.mai esti cu el?big grin

| mihaix a răspuns:

Hmmm, cel mai bine o despartire amicala, adica sa ii dai impresia ca el vrea sa se desparta, de obicei barbatii sunt prea orgoliosi sa se intoarca cand dau ei cu picioru, incearca sa fii rece, sa il eviti, mai rar cu telefoane, sms`uri, sa aiba timp sa iasa in lume elwinking si tot poti sa faci exact la fel...

| eubahhh explică:

Da mai sunt cu el!

si allina vreau sa il uit! nu vreau sa-l pastrez

| eubahhh explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi!

o sa va ascult pe toti ca aveti ff mare dreptate

| aiam a răspuns:

Comporta-te cu el mai stupid cum el cu tine, ţi cînd îţi va spune "ajunge" atuncii spune-i şi tu lui sa se ai schimbe puţin
de atîta timp ma intîlnesc şi eu cu prietena şi ea mea facut în tocmai cum eu ţiam sfatuit, şi iata acum totul este super

Succes pentru că vei avea nevoie de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ori ori, ce sfat sa-ti dam? cum sa-l pastrezi sau cum sa-l uiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca asa stau lucrurile, trebuie sa nu mai fiti impreuna, nu mai raspunde la telefon, schimba numarul, nu-i raspunde la usa, schimba-te de la scoala etc. Dar sa stii ca daca ii arati ca il iubesti, nu inseamna ca esti proasta, iubirea este cel mai frumos lucru, el este un bou daca nu stie sa aprecieze, schimba macazul di da-i drumul in alta parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data ar trebui sa-l lasi si pe urma sa incepi sa iesi cu un alt barbat.Sigur ai sa-l uiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o ideo ies cu cineva in gluma si el dupa aia o sa vada c are de pierdut si cine stie poate te indragostesti si tu de altcinevawinking mult succes pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc crezi ca ai invins? lucrurile nu mai sunt asa cum crezi tu si atunci poti sa lupti din toate puterile tale dar pe mine tot nu ma vei invine nimic nu ma va invinge lupta pentru el nu merita sa-l pierzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca il poti uita doar daca iti faci alt prieten si daca e rece cu u cred ca ar trebui sa ii platesti cu aceeasi moneda gandeste-te ca u valorezi mai mult si nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu indiferenta il poti pastra.sa incepi sa te imbraci cu cat mai frumos si mai sexy, dar pe el sa il bagi mai rar in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in acceasi situatie happy. Mai stai cu el si incearca sa il recuperezi, daca vezi ca nu se poate, desparte-te de el, si thinking uita-l.
Mereu o sa fie cate un motiv ca sa nu-l uiiti, pentru ca te gandesti numai la momentele frumoase, crede-ma ca nu e asa de simplu, dar. incearca sa fii cu altcineva, sau asteapta. o sa vezi ca totul se duce de la sine. nu iti spun sa nu mai fiti prieteni, pentru ca asa iti va fi mai greu happy

| StEfAnIa_9543 a răspuns:

Nu te mai gandi la el gandeste-te la amintirile frumoase petrecute cu prieteni. Distreazate, fa-ti noi prieteni nu te inchide in camera ta sa suferi.Gasesteti un nou prieten.Prim asta am trecut si eu si pot sa sp ca nici acum nu l-am uitat chiar daca nu m-am gandit la el l-am iubit prea mult.

| miranda_6512 a răspuns:

Uite si eu sunt in aceiasi situatie si sa stii ca nu te merita incearca sa nu il mai bagi in seama lasa sa te caute el.