| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dezvirginez prietena, dar de fiecare data cand sunt cu ea parca sunt stresat sau ceva, pentru ca nu reusesc sa pastrez o erectie tare (devin moale, dupa aceea iar tare, iar moale). Nu termin, doar pur si simplu daca vreau sa o introduc sau chiar si cand fac o mica pauza de la excitare (ca sa zic asa, pana imi iau alta pozitie de exemplu), ma molesesc parca. Ce sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Salut. Treaba sta in felul urmator.
Din ce inteleg eu esti la inceput si nu te-ai mai culcat cu fete.
Pai daca stau putin si ma gandesc, e normal sa se intample asa ceva.
Corpul are gandire proprie si creierul tau isi bate joc de tine.
Atata timp cat simti emotii si esti tensionat nu o sa rezolvi nimic, corpul tau face un sistem si acel sistem isi pastreaza randul cum ar veni.
Atata timp cat esti speriat, panicat, tensionat, incep acele palpitatii ale inimii, iar corpul tau cand se sperie pune pe primul loc APARAREA, iar sexualitatea pe planul 2 si de aia se intampla asa ceva.
Cand incepi sa te panici crerul tau secreta dopamina in cantitate mica si s-a ales praful de erectie.
Trebuie sa faci in felul urmator.
Aranjaza locul unde se intampla asta, in care s anul fi speriat, sa stai cu gandul ca vine cineva peste voi etc...
Dupa care, daca ai emotii mergi pe preludiu mult, iar in tot acest timp stai naiba calm ca nu te omoara nimeni.
Incerci sa te calmezi ca, corpul tau sa nu trebuiasca sa se apere, crezand ca e un pericol.
Cand vei sta calm atunci se pune sexualitatea pe primul loc.
Si dupa preludiu dupa ce vezi ca nu mai esti tensionat, incearca sa te bagi pe ea cu tupeu, UITAND CE S-A INTAMPLAT DATA TRECUTA, ca daca gandim prost de la inceput... cv in gen " MA DAU NAIBA DACA SE INTAMPLA SA NU AM ERECTIE, MA FAC DE RAS, ZICE ASTA CA NU SUNT BUN DE NIMIC SI SE RADE DE MINE " gandirea asta sa nu o ai ca daca o ai ai in ceput deja prost.
Dupa daca iar nu ai erectie, nu te panica si vb cu fata, ii zici " bai draguta mea, esti prima fata, am emotii, sa nu intelegi gresit ca eu nu sunt atras de tine etc... dupa stai la loc te destinzi si incerci din nou si tot asa, incerci mereu pana reusesti.
Ai emotii ce sa faci, nu faci sex cu o papuse, te cred. Ca esti baiat si na... nu vrei sa te faci de ras.
Dupa sa nu uiti un lucru, daca nu ai erectie, pune mana de fai haz de necaz si incearca sa glumesti etc, te ajuta ca sa te destinzi.
Si nu folosi prezervativ daca ai probleme de genul ca ala te face leguma si mai rau.
Tot ce trebuie sa sa te destinzi si sa gandesti pozitiv.
E o problema care se intampla la multe persoane, se intampla si cand te-ai culcat cu o fata nu stiu de cate ori si in seara asta ai una noua sa zicem... te ia cu niste palpitatii si aia e. S-a dus totul.
Sper ca te-am ajutat. Si tot ce trebuie sa stii e ca nu trebuie sa te speri sau sa gandesti trecutul. Nimic.
Trecutul e uitat, il pagi in masa. Nu te mai gandi ca ajungi de visezi si noaptea. Gata, ajunge. Traieste prezentul si fi total prezent acolo in ceea ce faci. Hai succes si capul sus.

| nicusor222 a răspuns (pentru nicusor222):

Gandirea, capul nostru, creierul e singurul organ din noi care isi bate joc de noi in ultim hal.
El poate sa vada totul eronat si el controleaza si penisul.winking
Cu o gandire buna o sa fi foarte fericit, iar ce am zis eu vei vedea ca e tot ce trebuie sa stii.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Emotiile man

| Violleta2022 a răspuns:

Evita masturbarea! Prea multa masturbare in trecut!

| OMFGConrad a răspuns:

Ești prea stresat.
Pro tips: nu te "goli" cu vreo 3-4 zile înainte.

| ShamelessQboy a răspuns:

O soluție ar fi sa ceri ajutorul unui prieten!

| Andreea_Bîndar_1994 a răspuns:

Buna. In. fucntie de ce varsta ai. daca in trecut te.ai masturbat mult conteaza multpt asta..sau vreo dependenta de filme porno.e posibil ca creierup tau sa nuimi vada o normalitate sexul real cu.o femeie si sa prefere ce I.ai dat pana acumla ..cu ce l.ai invatat. Este posibil sa ai o disfunctie erectila. Incearca sa iti eliberezi mintea sa simi ca o iubesti si, roag.o sa fie maio drgauta cu tine sa te alinte maimai mult si cu. timpul vei reveni la normal cu asta. Daca nuera sa mergi sa iti fface un control la urologie nu strica sa stiiimi daca, ai o disfunctie happy multa sanatate si spernu ca te.a ajutat raspunsul.meu

| HustlerM a răspuns (pentru Andreea_Bîndar_1994):

Nu. Mentionez si pentru celelalte raspunsuri, ca nu am niciuna dintre aceste probleme, iar un film porno sau asa n-am mai vazut de luni bune. (in rest n am probleme nici cu rezistenta nici cu nimic, nici chiar cu alte fete). M-a ajutat raspunsul cat de cat, multumesc.