| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi gasesc o nevasta, cum pot face sa obtin una,un mic tutorial sa o agat (mi-am dedicat cea mai mare parte a timpului din viata cu alte lucruri,asa a fost situatia nu intru in detalii si sunt,, afon,, ) dar consider ca a venit vremea ..sa ma insor,,
Ps:nu am 40 de ani dar nici 13

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Misto,isi gasim nevasta dar ne inviti la nunta?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Gata boss sa rezolva, da far un plic plin cu euroii nu va primesc =laughing

| RAY a răspuns (pentru IIIshaneIII):

De unde man ca dragnea mi-a mancat 40% din venituri, hai sa o facem pe lei grei https://www.youtube.com/watch?v=9pxMK76SbBA

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Saracu dragnea laughing
Cred ca datorita lui a mai ramas Romania cat de cat unita, asta pentru ca toti au un inamic comun.

| RAY a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Man de ce vrei sa te insori?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Ma gandesc ca trece altfel timpul si nu mai sant atat de plictisit incat sa tastez aici happy

| RAY a răspuns (pentru IIIshaneIII):

De asta man? man cand faci acest pas trebuie sa ai o mandra pe care sa o iubesti si ea pe tine,sa ai un loc de munca,o casa, sa fi matur in gandire, sa stii ca vrea asta, e un pas mare, resposabilitati mari

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Pai bine, normal ca si sa o iubesc sa imi fie drag de ea, nu doar asa, casa am deja, loc de munca nu am nevoie momentan deci 2/3 criterii cred ca le indeplinesc

| RAY a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Cauta de lucru, fizic cum esti?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Altetic dar nu sunt musculos ca nu am muncit la viata mea, si nu prea am multa forta in brate datorita lipsei efortului

| alina2k18 a răspuns:

Nevasta sau vrei sa zici prietena/iubita?
Ca nu te insori asa in 2 luni chiar daca gasesti pe cineva cu care te potrivesti si va placeti reciproc, asta e clar bosswinking.
Cum s-o agati... pai nu fiecare fata pune botu' la aceeasi vrajeala laughing ce merge la una nu merge la alta laughing
Cu ce te ocupi?
La servici nu ai nimic... liber? laughing)

| IIIshaneIII a răspuns (pentru alina2k18):

Liber si extrem de plictisit, macar la munca mai trece timpul, am ajuns sa fac treburi casnice doar ca sa treaca timpul, mie care inainte nu imi placea sa fac nimic laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Poti sa vii la mine sa faci treburi casnicewinking am geamuri de spalatwinking laughing
JOking bosswinking
Iesi si tu pe afara, teatru, film, cafenele, biblioteci de ce nu + cluburiwinking
Imposibil sa nu gasesti nimicwinking
Pe net te alegi cu vorbaria inutila si timp pierdutwinking + multe arfe + pretentii si 0 INTENTIIwinking

| IIIshaneIII a răspuns (pentru alina2k18):

Nu am bani sa arunc pe chestii inutile gen club,bar, cafenea, film etc pentru ca : la filme ma uit la televizor/pc daca vreau discoteca dau boxele la maxim/daca vreau o cafea o fac pe aragaz(dar nu beau cafea), carti citesc in format electronic pe telefon, iar o bere pot sa o beau si acasa mai ales ca e mai ieftina decat in bar

| alina2k18 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Deci trebuie sa gasim una sa vina sa bea o cafea la tine acasa si sa vada un film tot acasa... mmm cu cafeaua trebuie' sa vina ea sau faci tu cinste?
Daca se lasa cu sex sa cumpere tot ea prezervativele?winking

| IIIshaneIII a răspuns (pentru alina2k18):

Eu ard gazu de pomana? normal ca trebuie sa vina cu cafea laughing
Prezervativele tot ea trebuie sa le cumpere, asta daca nu vrea sa se trezeasca cu o surpriza

| alina2k18 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbesti de parca ar fi un obiect... Daca spui ca nu ai nici 40, nici 13 de ce iti trebuie tutorial? Chiar atat de „afon"esti? Ce s-a intamplat?

| IIIshaneIII a răspuns (pentru anonim_4396):

Da chiar atat de afon sunt, altfel nu mai puneam intrebarea asta banala, stupida etc.

| anonim_4396 explică (pentru IIIshaneIII):

Ti-am lasat un mesaj ca sa nu fac conversatie aici, doar ca nu stiu daca l-ai primit...mie imi da o eroare.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi apare nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tutorial de agatat laughing doamne fereste, daca esti plictisit gasesteti ceva de facut, nu mergi cu gandul pe afara 'acum caut nevasta' nu merge asa. O lasi pe ea sa vina la tine, dar ai grija ca altii ti-o fura inainte de nunta rolling on the floor

| BlueDark a răspuns:

Cand iti va da Cupidon una peste cap, atunci vei sti ca ai gasit femeia perfecta.Pana atunci nu grabi lucrurile.Nu incerca sa te insori cu cineva pe care nu iubesti, ca vei regreta mai tarziu.Vei ajunge la divort si, probabil, la infidelitate (asta daca intre timp iti gasesti adevarata jumatate).

Eu eram la fel.Am stat necasatorit mult timp.Eram preocupat de cariera, prieteni...Dar totul a venit de la sine.A fost atat de repede!
In 6 luni eram asezat la casa mea.Si aveam peste 35 de ani (nu iti spun cu exactitate, ca e de rasul curcilor)

| IIIshaneIII a răspuns (pentru BlueDark):

Nu vreau sa astept atatiaaaa ani pana fac 35, o sa ma plictisesc rau fara nevasta pana atunci

| BlueDark a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Atunci nu esti batran.Asteapta ca apare ea.Simti cand te indragostesti.Altfel,daca o alegi dupa cum isi aranjeaza parul si cat de bine gateste, nu vei fi niciodata fericit.Sentimentele nu se pot controla, mai ales cand vine vorba de dragoste.Sigur trece Cupidon sipe la tine.Nu incerca sa cauti pe site-uri de matrimoniale, mi se pare pierdere de timp si sunt mici sansele sa gasesti pe cineva ok. E ceva ce gasesti fara sa cauti, vine de la sine.

| veryhonest a răspuns:

Te rogi la Dumnezeu. De obicei la el te duci cand vrei sa cersesti dupa "bunuri".

Răspuns utilizator avertizat
| Aragaz94 a răspuns:

Cauta pe olx. Sigur ai sa gasesti acolo happy