| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o rozeta de pe okazii intrebarea mea este in cat timp ajunge cu posta romana, si am auzit ca o sa primesc o scrisoare sau ceva de genu acasa in care o sa scrie ca mi-a sosit coletu se poate sa nu primesc scrisoarea adica eu nu vreau so vada parintii ca dupa aia ma iau la intrebari deci?

2 răspunsuri:
| devilll a răspuns:

Apare in circa 4-5 zile iti vine mandat postal pe numele tau
si iti trebuie doar banii si buletinul tau

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Pai e simplu : in min 3-4 zile pachetul ajunge (de obicei asa e ) daca tu in ziua in care a ajuns pachetul te prezinti la ghiseu, nu vei primi scrisoare, dar daca nu te prezinti vei primi scrisoare cum ca ai un pachet ce contine XXXXX cu valoarea de XXX,