| Musteață_Robert_2001 a întrebat:

tocmai mi-a trimis o persoana o scrisoare prin posta romana Corespondenţă internă standard, si vreau sa stiu daca postasul ma v a suna, sau trebuie sa ma duc eu singur sa intreb daca a sosit scrisoarea?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind corespondenta standard, deci ieftina, nu ai serviciu platit de urgenta si nici de instiintare, ca atare, plicul va fosii in termend e 7-10 zile, direct in cutia ta postala!

Daca persoana respectiva voia ca plicul sa ajunga repede la tine sau sa fii instiintat, trebuia sa plateasca un serviciu de curierat sau taxa de urgenta cu instiintarea ta, serviciu care de obieci costa de 2-3 ori mai mult decat cel standard.

| Freya1 a răspuns:

Ar trebui sa mergi tu sa o scoti din cate stiu.La colete iti vine un bilet acasa prin care te anunta ca trebuie sa mergi sa il scoti da la scrisoti cred ca ti-o aduce acasa sau o scoti tu daca vezi ca intarzie