| StaRmAgiC a întrebat:

Vreau sa-mi impartasesc bucuria cu voi. Dar nu vreau nici sa-mi fac sperante.Aici e vorba de fostul prieten care imi este si coleg de clasa.Cat timp am fost in "mini-vacanta" am vorbit la telefon, pe mess, de exemplu:Am avut niste probleme cu parintii, si nestiind la cine sa apelez, am apelat la fostul, care m-a sunat in disperare sa vada daca sunt bine si sa nu fii patit ceva.Cand eram impreuna ramasese pe atunci sa vina cu mine la tara sa-mi cunoasca rudele. Dar de cand ne-am despartit nu am mai adus in discutie nimic legat de vizite si altele.Aseara m-a invitat de revelion la el la tara si chiar a inceput sa-mi zica ca ii promisesem ca il invit la mine la tara si a trecut ceva timp de atunci si culmea abia acum si-a adus aminte.
Cand vorbeam cu el la tel. el era la tara in acel timp si se pregatea pentru. discoteca, si i-am zis ca as fii vrut sa merg si eu prin club.Si repede el a inceput sa zica ca vine el la mine sa vb cu parintii ca sa mergem noi2, dar apoi si-a dat seama de cele spuse si a zis ca apoi nu mai are cum sa se intoarca la tara si astea si i-ar fi trebuit masina.
Ma gandesc ca poate lui i-ar mai place de mine si nu-mi amintesc sa fii avut si el prietena de cand ne-am despartit noi.Nu vreau nici sa-mi fac sperante desarte. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face sperante. dar nici invers. Asteapta si vei vedea. Daca e sortit sa fiti iar impreuna, veti fi. Am cunoscut cazuri si cazuri.cand fie el isi batea joc (prin diverse moduri), fie o folosea, fie chiar o iubea si se reintorcea la ea. Parerea mea

4 răspunsuri:
| StaRmAgiC explică:

Chiar incerca sa se foloseasca de minesad
Ce naiva am putut sa fiu:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii place de tine, vorbeste cu el, aveti sanse happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit sa-ti raspund la intrebare caci si eu am trecut prin aceste lucruri ca si tine.Am avut si eu un prieten, si din fericire mai suntem impreuna.Suntem impreuna de aproape 6 luni si in primele 2 luni ma suna la telefon absolut in fiecare zi si daca nu puteam sa ma intalnesc cu el statea suparat. Dupa aceea pe la sfarsitul a 2 luni, a trebuit sa plec la verisoarele mele un weekend, inainte sa plec am stat cu el vreo ora si ne intelegeam la fel de bine.Acel weekend nu am mai tinut legatura cu el si cand m-am intors m-am intalnit cu o prietena si l-am chemat si pe el si a venit si nici nu m-a luat in brate macar, si prietena mea l-a intrebat ca ce a facut pana am venit eu, si el a inceput sa-i spuna chiar cu aceste cuvinte: pai stateam prin zona si am chemat-o pe aia, cum o chema? aa da melania aia si mi s-o facut rau si am stat jos si o stat cu capu pe mine si dupa aia am plecat acasa. Iar prietena mea o cunostea pe fata aceea si nu avea o parere prea buna despre ea. A doua zi am iesit afara cu prietenele mele si cand o prietena de-a mea la sunat sa vina, a zis ca nu poate chiar daca eram eu acolo, zicand ca m-a parasit.Eu chiar am inceput sa plang si dupa 5 minute a venit totul fiind o gluma, si isi daduse seama ca tin foarte mult la el, dar dupa aceea a inceput din nou cu aceea fata pe care a pus-o pe prietena mea sa o cheme, iar el s-a bucurat foarte mult pentru. asta. Apoi a venit si a bagat=o pur si simplu doar pe ea in seama.Eu nu mai suportam sa vad si sa aud acele lucruri si m-am dus mai incolo pe o banca cu prietena mea cea mai buna si a venit cealalta prietena de-a mea si mi-a spus ca sunt impreuna.Am inceput sa fiu foarte trista si am plans 3 zile si mi-am schimbat foarte mult comportamentul fata de toata lumea.Adica pe ea a dus-o din prima zi la el acasa, pe cand eu am fost la el acasa doar dupa o luna si ceva, si i-am vazut doar ca se tineau in brate si se purta cu mine ca si cand niciodata nu am fost impreuna.Eu in acel imp i-am aratat ca eram foarte suparata. Dar dupa aia intr-o zi m-a sunat de pe telefonul prietenei mele si a zis ca daca nu ma intalnesc cu el, iar eu i-am zis ca vin doar pentru. prietena mea si ea mi-a transims ca ma pupa iar eu in gluma i-am spus ca eu nu o pup, iar el mi-a spus: Da pe mine nu ma pupi? iar eu i-am spus ca pe el sa-l pupe melania iar el a inceput s-o injure.Si m-am dus acolo si spre mirarea mea m-a intrebat daca vreau sa ne impacam. Iar eu cum tineam enorm de mult la el m-am impacat cu el, dupa aceea cand a vrut sa se desparta de melania, in acea zi a aflat ca ea mai avea un prieten in afara de el, si ca fuma droguri.Atunci si-a dat seama ca a facut o greseala alegand-o pe ea, cunoscand-o doar de 2 zile. Ei bine, acum stiu ca o sa spui ca vroiai un raspuns nu o alta poveste cu final fericit.Deci acum vine sfatul din poveste ca nu ti-am spus-o degeaba: Daca tu crezi ca e cu o alta fata, cand o sa-l vezi fa-te foarte trista si nu mai vorbi atat de mult cu el, si daca te iubeste cu adevarat se v-a ingrijora de starea ta si v-a vrea sa stie de ce esti suparata iar tu daca ii vei spune iti va explica totul si te va linisti, iar daca vei fi in cazul meu si te va lasa pentru. alta si tu crezi ca merita sa-i mai dai o sansa, procedeaza cum am facut-o eu dar fa-o natural, nu ca si cand ai avea un plan sa faci lucrurile astea.Si fa-l sa inteleaga ca a facut o greseala cand te-a lasat pentru. alta care nici nu merita sa fie cu el. Sper ca am fost de ajutor cu sfaturile si cu povestea.

| ancabrunette a răspuns:

Pai depinde cauza despartiri. dar daca tu il iubesti foarte tare, si iti place cum este cand sunteti impreuna il poti ierta dar dakal iubesti doar tare si iti mai place de altcineva nul ierta