| StaRmAgiC a întrebat:

Vreau sa-mi impartasesc bucuria cu voi. Dar nu vreau nici sa-mi fac sperante.Aici e vorba de fostul prieten care imi este si coleg de clasa.Cat timp am fost in "mini-vacanta" am vorbit la telefon, pe mess, de exemplu:Am avut niste probleme cu parintii, si nestiind la cine sa apelez, am apelat la fostul, care m-a sunat in disperare sa vada daca sunt bine si sa nu fii patit ceva.Cand eram impreuna ramasese pe atunci sa vina cu mine la tara sa-mi cunoasca rudele. Dar de cand ne-am despartit nu am mai adus in discutie nimic legat de vizite si altele.Aseara m-a invitat de revelion la el la tara si chiar a inceput sa-mi zica ca ii promisesem ca il invit la mine la tara si a trecut ceva timp de atunci si culmea abia acum si-a adus aminte.
Cand vorbeam cu el la tel. el era la tara in acel timp si se pregatea pentru. discoteca, si i-am zis ca as fii vrut sa merg si eu prin club.Si repede el a inceput sa zica ca vine el la mine sa vb cu parintii ca sa mergem noi2, dar apoi si-a dat seama de cele spuse si a zis ca apoi nu mai are cum sa se intoarca la tara si astea si i-ar fi trebuit masina.
M a gandesc ca poate lui i-ar mai place de mine si nu-mi amintesc sa fii avut si el prietena de cand ne-am despartit noi.Nu vreau nici sa-mi fac sperante desarte. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de frumoasă poveste de dragoste... Aş putea spune că vă invidiez. Timpul va rezolva totul vei vedea. Din gesturile pe care ni le-ai deşirat tu aş putea spune că reiese clar că te mai iubeşte, adică, oricine şi-ar face speranţe în astfel de moment.
Cred că i-ai devenit foarte dragă, şi nu se poate despărţi aşa de uşor de tine. Într-adevăr, ai grijă să nu fi dezamăgită, chiar şi aşa presimt că va rămâne o frumasă relaţie de prietenie între voi. Deci nu îţi face griji, nimeni nu îţi poate fura speranţa, sunt sigură că povestea vosrtă nu se încheie aici şi că peste câtva timp ne vei aduce capitole noi.
Mult succes, şi cu fiecare zâmbet viaţa ta să fie mai frumoasă kiss

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca inca te iubeste si ar vrea sa se impace cu tine, dar bine ai spus ca nu trebuie sa iti faci sperante, ai rabdare, asteapta sa vezi ce face el ca nu cumva sa te inseli si apoi sa ramai dezamagita, poate te vrea doar ca o amica, dar e foarte posibil ca el inca sa aiba sentimente pentru tine, daca si tu il iubesti inca, atunci fa ceva ca sa va impacati, adica eu cred ca ar trebui sa vb cu el si sa ii spui ce simti, sa vezi reactia lui, poate ca vrea impacare dar nu stie cum sa iti spuna si vrea sa se aproprie tot mai mult de tine...

| StaRmAgiC explică:

Emmaangel@ De fapt eu l-am sunat pentru teme si noi de fiecare data cand vorbim la tel. vorbim mult.Aseara nu mai stiam ce sa ne spunem si tot gaseam ce sa vorbim adica insistam sa mai vorbimhee hee

| StaRmAgiC explică:

Hey a intrat pe mess si m-a bagat in seama:X:XX:

| miha<3 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa va impacati vezi cum decurg lucrurile iesiti la un suc sau in club nu fi timida si vorba cristinei lasa-l pe el sa te caute vezi daca te suna si el tu esti fata si baietii trebuie sa faca ceva nu numai noi!
xoxo
denisa

| emmaangel a răspuns:

Poi, din cate vad eu, voi inca va placeti unul pe altul destul de mult. Ar trebui sa-i accepti invitatia si sa mergi de revelion la el, si poate sa vina si el pe la tine. Daca vedeti ca inca vreti sa fiti impreuna, va cuplati, daca nu ramaneti doi colegi care petrec sarbatorile impreunawinking Dar faptul ca te-a sunat atat de mult si te-a invitat de revelion la el, mie imi spune ca va fi prima variantahappywinking:X:*
XOXO

| cristinela a răspuns:

Lasa sa faca el urmator4ul pas.Nu il mai suna sa vezi daca suna el.

| cristinela a răspuns:

Lasa sa faca el urmatorul pas.Nu il mai suna sa vezi daca suna el.

| babydollella a răspuns:

Eu cred ca vrea sa va impacati, sa fiti din nou impreuna...se vede din ce ai povestit ca ii place sa isi petreak timpul cu tine, te sfatuiesc sa ai rabdare, sa il lasi sa faca primul pas ( pe care sunt sigura ca o sa-l faca ) si apoi totul o sa fie okwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultati sufletul si inima si vei afla raspunsul