| An0nnimul a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep, m-am desparit de prietena mea acum cateva zile, de fapt cam ea s-a despartit de mine. Ideea e ca eu cat timp cat eram cu ea in relatie mai vorbeam cu o fata, nimic mai mult, doar vorbeam, respectiva fata era si este plecata din tara si aceasta ma place si m-a placut si in timpul relatiei mele, cand m-am despartit de prietena mea, ea a fost prima care a aflat si a zis ca abia asteapta sa vina in tara sa ma vada, ideea e ca si eu simteam oarecum o atractie fata de ea, dar cand s-a despartit prietena mea de mine am realizat ca eu chiar nu o plac deloc pe fata asta(cea care e plecata din tara) si ca oricat as vorbi cu ea, gandul tot la prietena mea imi sta. I-as da mesaj fostei mele prietene ca chiar o vreau inapoi, dar nu pot pentru ca ea s-a despartit de mine, de la un timp a inceput sa fie distanta si sa vorbeasca sec cu mine si mi-a zis ca vrea sa ne despartim, chiar i-as spune multe lucruri dar sunt foarte orgolios si daca o sa zica ceva ce nu imi convine eu o sa ma pierd cufirea si o sa zic prostii o sa ii arat unele mesaje cu cealalta fata si o sa fac si mai rau, m-am gandit sa o las un pic sa mai treaca timpul si sa vad daca da vreun semn, chiar nu stiu ce a fac. De-aia va intreb pe voi poatea a-ti mai trecut prin asta si ma puteti ajuta.Acum vreau sa pun pe o retea ce socializare un mesaj cu respectiva fata care ma place sa vad daca da vreaun semn, dar ma gandesc ca asa s-ar putea sa inrautatesc si mai rau situatia.

4 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

E simplu: o iubesti => treci peste orgoliu si faci ce poti sa nu o superi si sa o aduci inapoi.
Nu o iubesti => o lasi in pace si relatia se duce de tot.

| Carrie1 a răspuns:

Daca vede mesajul de la aia, o sa creada ca tu deja ai trecut peste despartire si ca nu ai iubit o si ca a procedat bine despartindu se de tine. Care a fost cauza despartirii? Poate nu ii mai acordai destula atentie deoarece vorbeai in paralel cu alta. Daca o vrei inapoi, ar trebui sa ai o discutie cu ea si sa ii spui tot ce simti, orgoliul nu ajuta niciodata la nimic. Iti place sa te amagesti singur? Si daca e sa nu mai vrea, aia e...macar ai incercat sa repari totul.

| Balerca_Alexandru_1997 a răspuns:

Cat o lasi tu o sa se duca la altul sa se calmeze asa fac de obicei majoritatea fetelor... incearca doar sa vorbesti cu ea si mai repede recunoaste ca ai gresit si zii ca nu vrei sa o pierzi asta e sfatul meu!

| Rostas_Raul_1991 a răspuns:

Voi cati ani aveti? Ideea e urmatoare tot ce trebuie sa faci e NIMIC. conteaza foarte mult cum ai reactionat cand te-a parasit, daca ai luat-o ok si nu te-ai rugat de ea sau mai stiu eu ce atunci atat timp cat nu faci NIMIC, adica nu o cauti in niciun fel etc ai o sansa mica intr-adevar ca ea sa se intoarca la tine, daca nu asta este...