| maadaaa a întrebat:

Vreau sa pun punct! Cred
De aseara e tot schmbat! Aseara ne-am intalnit, totul frumos, cand am plecat i-am zis sa ma sune cand ajunge acasa, dar am asteptat, am asteptat si nu a sunat, l-am sunat eu(intr-adevar era acasa, am vb ce am vorbit cu el, apoi ne-am bagat la sonm), in seara asta m-a sunat mai devreme am vorbit, i-am dat un sms dupa ce am vb si l-am itrebat ce are ca e schmbat, insa nu mi a raspuns la mesaj(sms dat de vreo 2 ore si ceva).
Ce sa fac, sa-i spun sa luam o pauza, eu nu mai pot asacrying ma amageste mereu.Nu stiu ce sa fac!crying

9 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ii spui ca ai dreptul sa stii ce s-a intamplat fiindca nu este singur intr-o relatie si ca tot ce face te raneste si pe tine. indeamnal sa fie sincer cu tine si sa iti explice dc s-a schimbat atat de mult si spune-i ca te simti abandonata si ai impresia ca numai tu speri ca relatia aceea sa mearga. zii ca nu ai vrea sa renunti la relatie dar ca uneori simti ca nu ai nici o sansa sa o scoti la capat de una singura...

| tyana a răspuns:

Nu poti sa pui punct unei relatii doar pentru ca nu iti raspunde imediat la mesaj sau ca uita sa te sune. E posibil sa aiba probleme personale, de familie carora le acorda mai multa atentie in perioada asta.
Observa-i comportamentul in urmatoarele zile fara a-l sufoca insa. Daca ai semne de intrebare dupa cateva zile cere-i sa stati de vorba deschis si spune-i fara teama indoielile ce le ai.Nu te mai framanta insa si mai ales fii optimista!

| unnimeni a răspuns:

Cred ca exagerezi prea mult, pui prea mult accentul pe sunat, sms-uri.
Ar trebui sa ii spui ce ai pe suflet, ce te deranjeaza si vezi ce reactie are, daca e indiferent, atunci ar trebui sa iei atidudine.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Daca ti se pare ca de un timp e schimbat, si zici ca se poarta asa astea-s semne clare ca relatia s-a racit, da-i papucii, inainte sa o faca el! Mai sunt baieti, cauta unul care sa te valoreze la adevarata ta valoare!
Sper ca te-am ajutat!:*

| Crina_8634 a răspuns:

Sa vedem. vrei sa-i dai papucii si suferi pentru ca nu te-a sunat si nu ti-a raspuns la un mesaj. Poate a avut o problema omul. Ar trebui sa-l intelegi nu sa-i scoti ochii. Pai daca tii la el ce ai sa faci cand vor aparea cu adevarat probleme in relatia voastra? Vorbeste cu el fata in fata si vezi ce ce se intampla. Apoi decizi singurica daca ramaneti sau nu impreuna.

| pick1990 a răspuns:

Eu am fost in situatia ta. Parerea mea este, indiferent de cat timp esti cu el sa ii dai papucii.Vei gasi o persoana care sa se comporte cu tine ca o printesa.
Eu am fost cu un tip 9 luni. Ii eram indiferenta. Nu ma baga in seama, nu ma mai suna, nu-mi mai dadea mesaje.Nici pe mess numai vorbeam.
M-am despartit de el acum o saptamana si o zi.Intre timp am gasit un baiat cu care sunt de cateva zile, care ma apreciaza cu adevarat si tine mult la mine. A venit dupa mine chiar si la gara, ca sa imi faca o surprizahappy
Daca nu vrei sa te desparti de el, de ce nu incerci sa vorbesti cu el, si sa stabiliti niste reguli. Sa ii spui ce te deranjeaza, si ca daca nu se schimba nu o sa mai dureze mult relatia.

| Doo a răspuns:

1. Daca nu te suna nu il suni. O fata trebuie sa para intangibila pentru a avea un baiat.Trebuie sa se chinuie sa ajunga la tine. Daca ii dai totul pe tava se va plictisi.Baietilor le plac fetele greu de obtinut.

| raluuu11 a răspuns:

Sunt semne clare ca nu tine cu adevarat la tine.
eu zic sa te intalnesti cu el si sa vorbiti fata in fata.
asa se rezolva cel mai bine lucrurile.
bafta!

| Daniel_3065 a răspuns:

Lasa-l pe el sa te caute.
daca tine cu adevarat la tine si te iubeste, fi sigura ca te va cauta el, va insista asupra ta sa fiti din nou impreuna... iar atunci il poti amagi si tu, cum a facut si el dar, nu mai il cauta tu sau insista asupra lui pentru ca nu e bine.stiu din propia initiativa. si mai ales pentru ca sunt baiat si asa as proceda pup