| croissant a întrebat:

Vreau sa raman in seara asta la un prieten. Cum sa formulez asa mai indirect...

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai zi direct ca iti face placere sa ramai la el, se poate? Si vezi ce zice. E unu pe care-l placi, sau? Si daca nu e, ii zici ca vrei asta. La parinti nu e problema, le zici si nu au treaba.

13 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Să formulezi ce să le spui parinţilor, sau să convingi prietenul să rămâi la el?
Că e mare diferenţă.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru gogu220):

Cred că vrea să-l convingă pe el

| Bizon95 a răspuns:

Sunt obosita rau de abia pot sa ma misc, pot sa dorm la tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica tu vrei sa stii cum sa le ceri voie parintilor? Sau ce, sau cum sa i spui prietenului ca vrei sa ramîi la el diseara?

| Andreeush a răspuns:

Cui vrei să îi spui?

| epurasu a răspuns:

Tu ce esti baiat sau fata?

| Paul754880338 a răspuns (pentru Bizon95):

... sau sub tine? :-))

| Paul754880338 a răspuns:

Mi-ar place un postludiu mai lung ...cam pana in zorii zilei.

| Bizon95 a răspuns (pentru Paul754880338):

Cu pasi mici, daca incepi prea tare din prima se sperie si fuge big grin

| Paul754880338 a răspuns (pentru Bizon95):

Cuvintele mele erau un raspuns la intrebarea fetei. Ale tale... la ce au trimitere?

| Bizon95 a răspuns (pentru Paul754880338):

happy la ce mi-ai raspuns TU mie:
"acum o oră | Ppaulmmle a răspuns (pentru Bizon95):
... sau sub tine? :-))"

oricum cred ca nu ai percutat cuvantul "indirect" din intrebare:
"Cum sa formulez asa mai INDIRECT"

daca ii spui direct sa dormiti unul peste altul, nu mai e indirect... DELOC tongue

| Paul754880338 a răspuns (pentru Bizon95):

A! Da! Scuze! Raspunsul tau mi-a aparut conectat la alt... cineva a adormit cu capul pe taste la departamentul cenzura si verificare;-))
Da eu glumeam. "Indirect" este cel mai idiot mod de a substitui dorinta cu moralitatea, mai ales la femeile care se vor etichetate pe veci ca morale. :-))

| Bizon95 a răspuns (pentru Paul754880338):

Deh, asta e alta poveste
insa eu ma bucur cand ajut oameni sa si-o puna... produce energii pozitive si... aaaaaa, ma ajuta si pe mine (Universul) big grin