| sonialore a întrebat:

Vreau sa stau cu un baiat X...numai ca ma cauta fostul meu prieten pe care il mai iubesc dar nu as vrea sa ma impac cu el pentru ca daca ne despartim din nou iar o sa sufar. vreau sa il uit si cred ca, cu X ar fi perfect dar sunt foarte confuza! Ce sa fac sa stau cu X sau sa ma impac cu fostul?

Răspuns Câştigător
| Lary23 a răspuns:

Am fost si cred ca inca sunt intr o situatie asemanatoare straight face am o relatie care nu ma multumeste pe deplin si ocazia de a fi cu altcineva, care stiu sigur ca m-ar trata cum merit...insa, insa! inimioara zice altceva.si daca e iubire, nu prea ai ce face! daca esti o fire tare si daca tii la tine mai mult, atunci uita-l pe fostul si incepe o relatie noua! eu nu pot si nu am taria s-o fac sad

6 răspunsuri:
| Lary23 a răspuns:

Pai si atunci, de ce mai stai pe ganduri? din moment ce el a vrut sa va despartiti. daca as fi in locul tau (iti zic doar parerea mea), as ramane cu X. l-as lasa sa incerce cel putin sa ma faca fericita! si cine stie mai incolo, poate chiar ajungi sa-l si iubesti! fetelor, tineti minte! noi nu suntem jucariile nimanui! daca va fi, va fi in viitor? si tu esti dispusa sa astepti? sper ca nu! te pup!

| AdY a răspuns:

Trimitel pe X si da-l naibii pe fostul.

| panda_3737 a răspuns:

Daca singurul motiv pentru care nu te impaci cu fostul este ca tu sa nu suferi din nou, gandeste. te ca nu este singurul care te va face sa suferi.gandeste.te ca lucrurile se pot schimba. daca il iubesti impaca. te cu el.nu este exclus ca X sa te faca sa suferi.in viata o sa suferi din multe motive pentru ca asa este viata, grea. pune-te in locul lui X, ca tu sa fii cu un baiat si el inca sa o iubeasca pe fosta lui... e cam aiurea.Atata timp cat inca il iubesti pe fostul si el te vrea inapoi ai grija ca de data asta sa mearga bine si sa nu mai ai de suferit, asta nu inseamna ca daca te-a facut sa suferi o data o va face si a 2a oara.acum depinde de voi 2. Dar cu singuranta nu va fi fostul tau prieten singurul din cauza caruia o sa ai de suferit.Totul depinde de tine.Eu mi-am spus doar parerea.:*

| sonialore explică:

Da lary20... dar el mi-a dat papucii si el mi-a zis ca vrea sa ma uite si sa ne vedem de viata noastra si daca va mai fii ceva intre noi nu va fi acum ci in viitor! sunt confuza.

| Bellaconcavella a răspuns:

Incearca sa stai cu X viata e prea scurta ca sa stai dupa fundul unui singur baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! ma impac eu cu tine! happy :*
mario9010