| Bionicle a întrebat:

Vreau sa stiu, ce fel de cereri de casatorie sunt in ziua de astazi?

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cererea in casatorie este efectuat de catre mirele care trebuie sa mearga in petit la viitorii sa-i socri, inainte de a-i cere mana iubitei sale. Daca are consimtamantul acestora, alege cu multa atentie inelul de logodna si apoi o cere in casatorie pe aleasa inimii. In anumite zone mireasa este petita de catre petitori de meserie.

| GetReal a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Prietene, suntem in secolul XII, nimeni nu mai procedeaza asa lol. Nu ai nevoie de acordul nimanui pentru a te casatori cu cineva.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru GetReal):

Secolul 12?

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

rolling on the floor)))))))))))))))

| UnBroken2016 a răspuns (pentru whatevernvm):

Ii este foame baiatului, a mancat vreo 9 secole.

| whatevernvm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Prietene, in secolul 12 e demodat sa mai stii secolele, habar n-ai tu

| LoveSleep a răspuns (pentru seth2016):

Asta se pune la refuz sau nu?

| seth2016 a răspuns (pentru LoveSleep):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

=))) bah dar fix videoul ala voiam sa si eu sa-l pun.
doar ca e varianta GTA.

http://9gag.com/gag/ab0NBPO/-rejected-gta-v-style

| seth2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi mai aduceti aminte de el ca ma opresc greu din ras rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cereri tip, le iei de la copiat acte sau le descarci de pe net.

| Kira5854 a răspuns:

Alea cu inelul pe ****, presupun ca marimile se potrivesc...

| LostInPark a răspuns:

De cele mai multe ori barbatul face primul pas, dar se considera si greseala pentru ca incepi stand intr-un genunchi. Daca va zice da, va avea grija ca pe timpul mariajului sa te vada cu amandoi la pamant.
La noi nu prea o sa vezi cereri de casatorie live.De multe ori parintii aleg pentru copii, dar mai mult pentru pastarea bunastarii sub acelasi acoperis.In caz ca n-ai turnulete si vrei o tiganca, va faceti pasaport.
Cel mai misto e cand amandoi incep o casatorie stabilita de acord comun.Asa, saraci fiind, eviti sa-ti sparga fereastra de fiecare data cand te apleci sa iti legi un siret, crezand ca...yea.
Cica nu toate fug, vedem.

| Anonim141297 a răspuns:

O poți duce în parc, la o întâlnire, în locul unde v-ați cunoscut și spui:
"Vrei să fii soția mea?!" ( de preferat în genunchi, dar merge și în picioare, privind-o în ochi)

| GetReal a răspuns:

XXI *** mea am gresit eu, era ora 4 dimineata lol