| Guitarlove a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot afla daca un baiat ma place.happy
Cum am scris intrebarea precedenta, eu as avea semne ca ma place, iar multi imi spun asta.Am avut ocazia ca o colega sa vorbeasca cu matusa lui care este la noi in scoala. happySi am inteles ca si eu banuiesc ca el place pe cineva, dar cand intreaba el neaga.
Suntem mici, adica totusi la scoala avem niste preocupari. laughing
Se uita la mine, ma intreaba "ce faci? "...si sunt mai multe lucruri. incearca sa ma impresioneze. si pe nimeni nu baga in seama.NU PREA e cu FETELE. Poate pun niste intrebari aiurea. dar incerc sa aflu. happyMultumesc.kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crezi ca esti prima fata caruia i se intampla asa ceva, dar ce pot sa spun, parerea mea este k daca el iti ofera niste semnale inseaman k te place si poate nu stie cum sa iti arete sentimentele lui fata de tine, sau nu vrea sa o faca vrea sa te lase sa faci tu primul pas, eu am sa-ti ofer un sfat si sper sa iti fie de folos, nu asculta ce spune nimeni si incearca sa afli singura, si cel mai imp este ca el sa-ti spun daca tine la tine sau nu, nu ce spune o colega, matusa, etc.asta nu o sa te ajute niciodata

59 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Imi place prin ce treci u. ramanetzi amici pentru o vreme, dar nu il descuraja. dca va vedea ca nu te mai comportzi cu el la fel ca si in trecut atunci o sa creada si el ca nu il mai placi... c sa zic...lasa-l sa se apropie el d tine...

| Guitarlove explică:

Vladimir, i-am spus ceva despre o fata si i-am zis sa nu mai zica nimanui.Era ceva mai deosebit si acea fata era prietena mea.Si nu a aflat nimeni.

| Guitarlove explică:

Pentru unul dintre cei cu raspunsuri anonime.
Da.Merge de fiecare data unde sunt cu colegele mele.happy
Multumesc! happy

| Guitarlove explică:

Raspuns anonim:
Esti proasta rau baiatul nu te place e innebunit dupa tine
Ce ai vrut sa spui cu asta?
straight face
rolling on the floor
nu inteleg.
1o`x

| emilica95 a răspuns:

Incearca sa il intrebi chiar tu, dar inainte roaga'l ca daca nu te place sa ramaneti macar prieteni. crede'ma ca am incercat big grin

| vladimir23 a răspuns:

Incearcal sa vezi daca e sincer, poti sa i spui ceva orice sa cum ar fi ceva de rau de prietena ta voi doua sa stiti de acest lucru si ii sa nu-i spuna prietenii tale sau grupului si iti dai seama daca este inchis cum ar fi sau duce vorba daca e inchis e mai greu de dat un verdict daca duce vorba nu-i prea bine nu stiu cu ce twea ajutat dar in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura solutie pentru toate problemele confruntarea fata in fata si ai grija sa nu lasati nici, nici el loc la nici o interpretare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intreaba-l daca place pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ma gandesc, astea ar fi semnele dar inca ceva daca merge des in colturile incare tu vb cu colegele sau se tine dupa tine si iti ia aprarea e sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nimerit in aceeasi situatie!!!!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nimerit in aceeasi situatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte buna intrebarea ta. ar trebui sa te bagi in vorba si tu mai mult cu el, dica... baietilor le place sa vada cum fetele ii admira. sper ca o sa te descurci mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa afli daca te place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta rau baiatul nu te place e innebunit dupa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... poti fii sigura ca te place... duoa cum ai descris ca se manifeste st sigura ca simte ceva pentru uh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... eu ti-as propune sa il lasi o vreme in pace... adica. nu il lasa sa creada ca si u il placi. ci lasa-l pe el sa insiste mai mult. ca sigur o sa faca asta doar daca te place! dar iti spun sa nu iti faci si impresii gresite! poate ca u crezi ca se tine dupa tine si prietenele tale dar de fapt el poate ca se tine dupa vreo prietena de a ta! nu iti face iluzii de acum ca te place! pentru ca poate o sa fi dezamagita daca afli adevarul!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti spune lucruri din viata lui te intreaba des ce faci zambeste cand e in prezenta ta.suces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti tu putin curaj, ca el sigur te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi situatie, crede-ma.ieri a vorbit prima data cu mine si mia aratat ceva dintr-o carte. poate ca arata la mai multi pentru ca era ceva amuzant.nici macar nu am vazut ce mi-a aratat, atat de emotionata eram.si dupa aceea am plecat uitandu-ma in ochii lui. dupa aceea am revenit si pentru ca nu sunt desul de indrazneata ma gandeam ca ma voi duce in clasa.si fara sa imi dau seama sunt in fata lui si il intreb ce fel de carte e.bineinteles ca stiam ce carte e. dar vroiam ca pentru prima data sa vorbesc cu el.am repetat intrebarea de vreo 3 ori. a 4 a oara cand l-am intrebat despre carte pronuntandu-i numele s-a uitat la mine si mi-a spus da. mi-a si aratat-o.eu am spus.dragut.si azi l-am vazut si i-am spus salut si am plecat.cred ca ar trebui da fiu mai indrazneata si sa vorbesc mai mult cu el. o sa-i cre si id-ul.cred.imi place foarte mult si sunt sigura cu nu o sa il las sa imi scape printre degete. daca aveti sfaturi pentru cum l-as putea face sa ma placa va rog mult sa imi spuneti.mersi mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te place 100% vrea sa impresioneze ca sa i i cazi in plasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un caz asemanator! poate ar fi cazul sal ei la o discutie! baietii de multe ori spun un lucru dar gindesc cu totul altfel! ai incredere in tine! daca nu-ti merge, mai ai rabdare si vei intilni si tu printul pe un cal alb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si fa-ti curaj sa-i vb in fata... poate asa va observa ca ai ambitie si va ceda pana la urma"BAIETILOR LE PLAC FETELE MAI CU TUPEU". s-au cere mai multe informatii despre elsucces! sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine are o prietena si ma mine m-a dat dracului desi dragostea mea pentru el este fffffff mare rau de tot prietenii lui ma ajuta sa-i castig nima da de geaba blestebat sa fie cesul in care a cunoscut pe alta dar nu l voi lasa sa fie cu alta asta va jur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe un baiat cu care te intelegi totusi bine si el se intelege bine si il pui sa il intrebe ce parere are despre uh sivezi ce poti aflakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau asa am si eu o intrebare despre un baiat m-a sunat si a raspuns taicameo i-a zis ca o sa-mi zica dar nu mi-a zis am aflat eu, eram apropiati vorbea mereu cu mine de la un timp, dar a doua zi nu mai m-a sunat, mi-ati putea spune voi ce credeti s-a suparat va rog, si apropo raspunsul tau la intrebare e-pei daca nu vorbeste cu fetele din scoala sau de la tine din clasa cred ca te placce mult, si ai putea sa pui un baiat sau o fata care se intelege bine cu el ia-i putea zi la a cel baiat sa-i zica la baiatu pe care il placi tu, daca te place, sper ca intelegi, te pup ceau.[raspunsu pe care l-am dat aar o arbordare directa la raspunsu tau, sper ca intelegi].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da ma intreba cf dar vb si cu alte fete si baieti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, si pe mine cred ca ma place un baiat, dragos. E de la scoala, dar si mie imi place putin de el. Avem serbarese, unii stau pe scaune, altiii nu... si mereu sta in spatele meu, ma tachineaza, ma gadila...cred ca ma place.deea,de ce nu il intrebi chiar tu pe acel baiat? (cateodata, e normal sa nege)