| Shamira a întrebat:

Vreau sa stiu parerea voastra despre "Fetele care se culca de la varsta de 14 ani cu baieti"...Credeti ca este bine ce fac ele? Vreau raspunsurile voastre obligatoriu happy

Răspuns Câştigător
| hasegawa a răspuns:

Andreea, nici un de obicei aceste fete ajung pe centura, ma rog tu te-ai maritat si apoi ti-ai tras-o prima data? In fine nici eu nu am avut o viata foarte activa sexual, nu am inceput de la 14 ani ci de la 15 sad, nu am avut multi parteneri, la 19 ani deja m-am maritat, la 20 am avut o fetita, acum am 23, sunt o persoana stabila in relatia de cuplu, sunt stabila si financiar si sentimental.Insa atunci cand am nascut m-am si imbolnavit, am ramas paralizata, iar dupa multe operatii acum merg incet, incet pe picioarele mele insa mai este mult de tras. A-si putea si reveni la relatia sexuala incheiata acum 3 ani jumatate, insa sotul meu nu poate/vrea/nu inteleg, insa ma vrea ca inainte ceea ce nu voi mai fi cat de mult ma straduiesc.Am acelea-si nevoi ca si voi, sufar/doresc sa fiu tinuta in brate/doresc sa mai am relati sexuale, hormoni din mine isi cer dreptu.
Acum imi pare rau ca nu mi-am tras-o cat mai mult si nu m-am bucurat de ceea ce ofera sexul.Nu esti curva daca ti-o tragi de la o varsta mica si nici nu este regula sa ajungi curva, depinde foarte mult ce drum vrei sa urmezi.Am avut acela-si partener timp de 3 ani, apoi pe sotul meu, insa acum cum am mai si spus, imi pare rau ca nu am incercat mai mult/mai multi.Nu sti ce se intmpla maine, iar din acesta cauza mai bine traieste-ti viata, insa nu depasi limitele.

28 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Evident ca nu e bine, ba chiar pot sa spun ca e pierduta acea fata, deoarece dupa cum ai mentionat tu, se culca cu baieti, si nu cu un baiat, e un fel de girl hore, da ma rog mai trebuie si de astea pe lumea asta ca fara ele tot ar fi fost in fe de sex haos, dar si asa nu se face.

cami
| cami a răspuns:

Sunt incapabile sa gandeasca.

| butt3rfly16 a răspuns:

Mai nou cine nu isi incepe viata sexuala de la o varsta asa mik nu este catalogat ca fiind"cool' in anturajul din care face parte. Fetele care gandesc ca e timpul ca la 14 ani sa intretina relatii o fac doar pentru ca mai inkolo sa se mandreasca cu ceea ce au facut. Daca spui cuiv acum ca la 19 ani mai esti virgina majoritatea te catalogheaza ca fiind o ciudata.Cam asa gandesc tinerii din ziua de azisad

| bluesky a răspuns:

Clar NU e bine dar ce sa faci, lumea de azi e c**va * scuzati-mi expresia
De vina sunt parintii, anturajul, faptul ca nu au educatie sexuala, netul si tv-ul la care poti vedea filme porno si baietii cale le ademenesc si profita de naivitatea lor etc... oricum nu am o parere buna de ele, e o parere chiar foarte proasta, dar daca atate le duce mintea!

| Victoria a răspuns:

Le consider niste iresponsabile, care din pura curiozitate fac un lucru ce deja apartine etapei adulte. Pe langa faptul ca nu este bine din punct de vedere moral(la varsta de 14 ani ar trebui sa stea sa invete si sa isi formeze o cultura generala), riscul de a se imbolnavi de cancer de col uterin este foarte ridicat.

| Ana_6509 a răspuns:

Nu judec ceea ce nu pot intelege.

| SufletDeCopil a răspuns:

Nu prea cred ca e bine ceea ce fac insa nu cred ca ele isi dau seama de astahappy

| lostcontrol12 a răspuns:

Fetele astea sunt niste ratate din punctul meu de vedere.nu se incadreaza in tiparul unei domnisoare respectabile si decente. dar stii ce, e problema lor ce fac cu viata lor.Noi, ceilalti, trebuie sa invatam din greselile altora? proprii.
Craciun Fericit!

| anka a răspuns:

Iarta-ma ca iti spun dar fetele de genul acesta nu au educatie sexuala deloc ceea ce se poate solda cu consecinte grave.

| Crs a răspuns:

Dar cine suntem noi ca sa le judecam? Fiecare face ce vrea, iar daca aceste fete vor sa isi inceapa viata sexuala de la 14 ani este clar problema lor! Consecintele tot ele o sa le suporte! Nu trebuie sa judecam pe nimeni dupa ceea ce face in viata intima! Parerea mea!
Eu am o prietena care si-a icneput viata sexuala la 14 ani. cand a facut-o prima data, era cu un baiat de vreun an si ceva si chiar au ramas impreuna mai multi ani dupa aceea. Si fata chiar nu a ajuns pe centura! happy

| PauLa.M a răspuns:

Iti dai seama ca nu e chiar bine ce fac ele, dar daca atat le duc capu' nu poti sa le spui nimic. Poate parintii sunt de vina sau poate chiar anturaju, dar pe de o parte le inteleg ca sunt curioase. poate au vazut la printi poate isi povestesc intre prieteni... Singura persoana care poate schimba asta e chiar "fata care se culca la varsta de 14 ani cu baieti"

| cucu a răspuns:

Bineinteles ca este bine daca vor sa faca o cariera la agentzia lui TITUS steel...

| Andreeagen a răspuns:

De obicei fetele astea ajung pe centura.

| Mixed a răspuns:

Buna Shamira! Parerea mea despre aceste "domnisoare" nu e una clara! Dar stiu ca nu fac bine... daca o fac de la 14 ani. ce or sa faca la 20 de ani?
in plus.acest lucru afecteaza sanatatea lor.si cu timpul... exsista riscul de cancer uterin!

Craciun Fericit!

| Brigitta a răspuns:

Nu le inteleg, poate nici ele nu inteleg ce fac, dar as vrea sa primeasca niste sfaturi ca sa vada altfel viata...

| psihox a răspuns:

La o asa varsta, poate fata ar ramane insarcinata, va naste un copil si apoi il va ucide si direct dupa gratii? Asta isi doresc fetele?

| alecs871 a răspuns:

Daca le este somn ce vrei sa le facihee hee

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Sunt sigure ca aceste fete nu vorbesc cu mama lor deloc. Daca ai probleme sau vrei sa inaintezi de ce sa nu vorbesti cu ea? Daca ar vorbi nu ar mai fi asa si s-ar descurca mult mai bine in viata. Sunt sigura ca nici macar nu stiu ce fac si eu am aproape 14 ani si nu as face asa ceva la varsta asta. Fiecare cu viata lui, dar pana unde? Daca toti am sti numai asta am ajunge la nebuni, din asta se duce lumea in jos in loc sa avem mintile mai limpezi. E o parere personala si sper ca mai sunt oameni cu capul pe umeriwinking. Poate sunt fete la 14 ani care au facut acest lucru si regreta si s-au schimbat, am citit intr-o revista ca o fata de 13 ani si-a inceput viata sexula si a facut de mai multe ori intr-o in vara respectiva... unde vrea sa ajunga?

| natalia_2288 a răspuns:

Nu ata nu e bine ca la o asa virsta fragida sa-ti incepi viata sexuala, deoarece ce toate organismele sunt inca in curs de dezvoltare.

| buna si nebuna a răspuns:

Are dreptate locsu
dar pana la urma e viata lor. si sti cum e fiaecare face ce vrea si nu trebuie catalogat.
eu una n am nimic cu ele. dar adolescenta este cel mai greu lucru de inteles

pa-pa

| diana_9207 a răspuns:

Nu e bine, pot avea probleme de sanatate gravehappy

| Sofer a răspuns:

Nu e bine deloc. Sa lase sexul pana după 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci le-o cere corpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le judec, dar totusi daca incep de la 14 ani, ce vor face mai tarziu? Nu se vor plictisi atunci cand vor zice si ele ca sunt indragostite, dar satule de sex? Si nu mai sunt capabile sa faca dragoste cu persoana iubita? sa stam stramb si sa judecam drept! fara aluzii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine nu face rau deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o fac cu gura doar... e ok

| b3crazy a răspuns:

Ei bine, eu am 13 ani si am colege care discuta doar despre sex, si care il pun in practica dupa ore, pe banci, la scoala. si ca sa nu mai ocolim, sunt niste curve. dupa parerea mea, o faci cand esti destul de matura, pe plan sentimental dar mai putin fizic, si cu persoana pe care o iubesti cu adevarat...

Te'am pupat :*

| olicik a răspuns:

Nu cred ca poti sa zici, uite asta este varsta la care poti sa incepi relatiile sexuale. Fiecare persoana are o pregatire emotionala diferita si poate ca ceea de ce esti gata sa faci tu la 14 ani,. De acum in dependenta de persoana, vei vedea ce vrei si cand vrei. Nu exista nimic rau in sexul la 14 ani daca intelegi de ce o faci, cu cine o faci, ce sa faci ca sa nu te alegi cu un "unwanted Christmas present" in difereite forme, de la un bebe la o boala venerica. Atat timp cat mamica ti-a pus un prezervativ in maina si ti-a explicat ce sa faci cu el, poti sa cuceresti lumea in orice mod ai vrea, fie el la 12, 16, sau 30 de ani. Totusi, majoritatea fetelor nu au maturitatea sexuala paina la 17-18 ani, asa ca e mai bine daca astepti oliaca decat sa ramai dessapointed din prima data.