| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti parerea voastra despre EMO! Mie mi se pare un stil MINUNAT! Credeti sa st ciudati?(stiu ca multi au pus intrebarea asta, dar vreau sa vad raspunsurile voastre)

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Hye!happyCeea ce cred eu despre cei emo, este ca sunt niste persoane un pic mai pesimiste decat ceilalti, mult mai sensibile, si ceva mai singuratice.Nu consider ca sunt ciudati, asta daca vorbim de emo asa cum spune definitia ca sunt:Emotionali. Cei ciudati pot fi cei care se prostesc doar de dragul de a fi cool, sau ca rog, ei stiu ce inteleg prin asta. Emo in adevaratul sens al cuvantului sunt cei de care iti spuneam mai sus... ceva mai pesimisti, mai sensibili, visatori, singuratici, neincrezatori, etc.Raspunsurile sunt diverse pe tema aceasta, dar eu cred ca ei sunt judecati gresit.Ca sunt pusi la gramada si lumea, exteriorul nu le acorda o sansa la fiecare in parte, nu ar trebui sa se mai puna etichete"esti emo, esti ciudat!", pentru ca fiecare are un suflet diferit.Cum am spus exceptiile ciudate sunt cei prea depasiti de"moda"asta aiurea de acum"Sunt emo, sunt cool, hai sa ma tai cu lama, asa ca sa conving", total gresit.Nu ne-ai spus parerea ta.Ai grija de tine!happy

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu ma intereseaza stilul, sexul, rasa, religia. Ma intereseaza caracterul omului. Nu sunt ciudati, noua ne place sa-i catalogam astfel pentru ca sunt diferiti de noi. Intr-un final, cu totii suntem oameni.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Stati mha normali stiu eu pe cineva emo si nu i mai place viata din cauza ca toata lumea rade de ea stai in banca ta

| JustShadows a răspuns:

Detaliaza"minunat"happy

| Enigmă a răspuns:

Este totusi un sitl interesant(niceee:X)dar sa ajung sa iti tai venele sau sa iti pui 100 de pirce'uri mi se pare complet stupid.
Bafta`happy

| kaTTsu a răspuns:

Din contra te sprijin sunt pe deplin multumit de parerea pe care o ai si tu pentru ca o putem impartasi.
Si eu consider ca acest nou "trend" este chiar unul de fashion-style si ca in cativa ani se va adopta ca o noua moda.
De ce sa nu recunoastem? chiar este sexi si foarte provocator sa adopti stilul EMO!
ATENTIE! Doar stilul EMO nu si comportamentul...
cand spun acest cuvant ma gandesc mai degraba la o noua moda nu la niste copii introvertiti
Asta este sunt si parti bune in definitia cuvantului EMO, dar si sumbre.

| DeeeaBaaa a răspuns:

Nu neaparat ciudati... doar ca au alt mod de a; si exprima sentimentele si vad lumea in alt mod.
Eu personal nu am nimic impotriva lor. Ii apreciez ca au curajul sa infrunte lumea. Dar totusi nu sunt de acord sa se automutileze. :*

| claudiua a răspuns:

Sunt de acord cu stilul EMO mi se pare si mie unul frumos dar nu sunt de acord cu comportamentul lor.

| elypisssy a răspuns:

Deea stilul emo este super am o prietena care este emo si ii place si mie mi-a placut dar nu prea e stilul meu eu sunt naturala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place si as vrea si eu sal am dar nu pot sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EmO...sunt foarte ok. adica sunt cool pacat ca lumea i ia peste picior ma rog sincera sa fiu eu imi caut de mult un prieten emo. dar din pacate nu gasesccrying(crying(. by3.