| Prestige21 a întrebat:

vreau sa stiu si eu parerea voastra despre acetyl l-carnitine, am 21 ani, 1.84 m, 77kg, astept raspunsurile voastre daca este bun ca am burtica si care ar fi cel mai bun produs pentru orice buzunar

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Niciun produs fara antrenament nu da rezultate. e imposibil. carnitina foloseste grasimea ca energie pentru muschi. daca muschii tai nu folosesc energia = degeaba. e ca si cum ai pune benzina la masina si te bagi in pat si dormi. daca ai un program de genul masa musculara si/sau cardio, carnitina este buna pentru ce vrei tu, dar nu face minuni. diferenta cu si fara este relativ mica spre medie.

| Cosmin86 a răspuns:

O carnitina banala. Conteaza 10 %.
90 % din ce vrei tu conteaza ALIMENTATIA.

| Prestige21 explică (pentru Cosmin86):

Atunci zi-mi ceva proteine bune

| Cosmin86 a răspuns (pentru Prestige21):

Pentru ce obiectiv? Spune intai ce obiectiv ai.

Cele mai bune proteine sunt : carnea de vita, de pasare, peste oceanic, oua, branza de tara.

| AntrenorFitness a răspuns:

Acetyl L-carnitina este un derivat, care protejeaza miocardul. Este un antioxidant foart bun pentru muschiul inimii. Daca vrei sa faci definire, mergi pe L-carnitina.
iti recomand cea lichida pentru ca are doza mai mare pe servire... spre exemplu asta http://www.megaproteine.ro/......100-473ml/
Sunt si alti factori foarte importanti, afla-i de aici... http://www.despreculturism.ro/......idiat.html
Bafta!