| adryano_7933 a întrebat:

Vreau sa va da-ti o parere! Adica. Eu m-am despartit de prietena mea crying. Si ea a spus ca vrea sa ramanem amici... Ce ar trebui sa fac? sincer va zic imi este foarte greu sa fac asta straight facecrying. Si nu vreau sa o supar pentru ca eu inca o mai iubesc.si stiu ca despartirea noastra este fortata( adica din cauza parintilor eii care nu vor sa accepte ca fata lor are un prietencrying ). Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Puteti sa ramaneti amici dar vorbeste cu ea si spune-i ca inca simti ceva pentru eawinking

| ClaraZ a răspuns:

Spune-i ca inca o iubesti si iti este greu sa ramaneti amici. E o vorba: prietenia de multe ori se transforma in dragoste, dar dragostea niciodata in prietenie.>:d

| Liviu a răspuns:

Spune-i in fata ce alege
Ori ramenti iubiti Ori PA
Decat sa suferi mereu mai bine suferi o data si bine
Pana mea fii barbat`
Stiu ca doare al dracu de tare happydar...
Rezista...si spune-i doar ce ti-am zis euhappy

| lalu666 a răspuns:

Daca o iubesti si nu mai poti sa fii langa ea atunci accepto ca si o amica. stiu ca doare dar poate cu timpul ai sa fii din nou cu ea. fii tu cel mai bun amic al ei sa sa stai tot timpul langa ea cand are nevoie

| SmokeMarijuana a răspuns:

Omule, si eu m-am despartit de prietena mea acum 1 saptamana cam asa, am iubit-o mult, inca o mai iubesc, dar am ramas amici, chiar daca imi este foarte greu cand ies afara si este si ea, am inteles ca nu se mai poate continua relatia, asta este...nu e capat de lume, o viata am si trebuie traita.
Inteleg exact ce spui tu, inteleg ca o iubesti si ca iti e greu sa ramai amic cu ea, da' totusi gandeste-te bine, incearca sa intelegi ca nu se poate, iti tin pumnii.
Uite, va intalniti numai voi 2, la scara blocului, un suc, o tigare, te descurci, si vorbesti cu ea, ii spui ca o iubesti si iti este greu sa fiti amici dar intelegi ca nu se poate(cine stie, poate nu se poate acum) ***, si o imbratisezi, o pupi pe obraz, te descurci tu...multa bafta.Salut