| cripsontyphoon a întrebat:

Vreau sa va intreb voi cum ati intreba o fata daca vrea sa fie prietena voastra. Sunt in aceasta situatie iar astazi vreau sa o intreb asa ceva de teama sa nu o pierd in favoarea altuia. Stiu din semnele pe care mi le-a transmis, ca si ea ma place dar totusi mi-e teama sa ma respinga. Cu o alta fata am incercat si nu doar ca m-a refuzat ci si nu a mai vorbit cumine niciodata.
Puteti sa imi spuneti voi cum ati formula intrebarea?
Astept raspunsurile voastre cat de urgent posibil si dau funda.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai buzunarul plin? Altfel fetele nu se uită la noi băietii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

O saurti, si aia e, fara intrebari, fara vrajeli

| VladGH a răspuns:

La virsta asta nu prea eu in serios fetele ce li se spune, incearca totusi si gaseste momentul cind sunteti doar voi in doi, spune-i: vreau sa te intreb ceva, dar te rog sa nu te superi chiar daca nu iti va place intrebarea. Sunt foarte atras de tine, cind te vad ma umplu de fericire si am o deosebita placere sa fiu mereu in preajma ta. Ai vrea sa fii iuibita mea? Macar pentru inceput sa iesim impreuna ca sa vedem cum ne vom comporta. Toate astea nu trebuie spuse ca o poezie, trebuie spuse din suflet si clar lucru daca ea va accepta nu iti va spune imediat dar nici tu nu insista ( ai putea face mai rau ), ii dai ragaz daca doreste. Daca va nega, asta este frate, nu se stie ce are in cap, poate ea considera ca virsta nu este potrivita (ceia ce este ceva normal ), poate chiar nu-i place de tine. Eu nu raspund de consecinte. Bafta!

| Vögeln a răspuns:

Cel mai okay e sa-i bati multe apropouri

| Roxxanne a răspuns:

Pai este simplu, "Te plac, vrei sa fii cu mine?". eu sunt fata si nu-mi plac intrebarile intortochiate si complicate cand vine vb de asta. Scurt si la obiect

| TuRqOiSe a răspuns:

Astepti momentul potrivit si o saruti.

| browneyedgirl a răspuns:

La 15 ani ar trebui sa fi destul de matur incat sa-ti dai seama ca e deja puerila chestia asta cu "intrebatul" pur si simplu ii spui sa iesiti doar voi doi si stati de vorba, iar cand e momentul o saruti si daca si ea te saruta atunci evident ca si ei ii place de tine asa ca nu e nevoie sa o intrebi nimic lasa lucrurile sa mearga de la sinewinking