| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa vorbesc despre dragoste:
De exemplu eu:Imi place de o fata din clasa I(acum sunt in 4 si trec a 5) de cand am vazut-o, mam simtit prea bine cu ea.Si am incepu de vara trecuta,i-am cerut messul si nr de telefon,si nu mi le-a dat, Da am vorbit cu un coleg si mi-a dat messu ei, Apoi toata vara trecuta a fost pedepsita sa nu mai iasa din casa si m-a rugat saii tin de urat si i-am tinut 3 luni n-am iesit si eu din casa nmai sa ii tin ei de urat, adevarat mi-a placut si mie da ce ma enerveaza e ca cu mine vorbeste numai pe mess la scoala nici nu ma baga in seama ca ii e rusine de colegi.Si de atunci pana acum a fost cv normal neam mai certat am mai ras da niciodata nu m-am suparat pe ea chiar si cand nu statea cu mine si statea cu cei mai buni prieteni ai mei.Da ieri am avut excursie si a inceput sa ma ia la misto ca am mers pe un munte si cica daca vine ursu ma arunca pe mine in fata, na am inteles ca glumesc n-am zis nimic da dupa 5 minute de urcat le-a zis la 2 cei mai buni prieteni ai mei sa o care, si au carato, si tot facea misto de mine si nu vroia sa vorbeasca cu mine.Toata excursia a facut asa.Cand am fost sa ne intoarcem am vazut-o ca ii placea la nebunie o chestie de la un colier de la un coleg si o vroia da tipu nu eu dadea (era un craniu)si tipu nu apucase sa il poarte si eu m-am dus repede la tip si i-am cerut craniu si mi-a cerut 100 de mi(10 ron) si el daduse 5 ron pe tot colieru.Nu era vorba de bani da treaba e urmatoarea ca dupa ce l-am cumparat m-am dus la fata asta si i l-am dat si ia la refuzat, numai pentru ca era de la mn.Ma enervat chestia recunosc, dar nu am ramas suparat pe ea.Si azi am fost la muzeu si sa purtat cu prieteni mei care au carato ieri ca cu niste sclavi si cu mine nici ca a vorbit.
Si ce ma nedumereste e :de ce imi vine sa bag mana in foc pentru ea chiar si gand se comporta asa? De ce vreau so impresionez mereu? Mereu o so amintesc si o so iubesc chiar daca ea nu ma place prea mult.
Dragostea e o idiotenie de care ai nevoie si no so intelegi niciodata.Mereu regret lucrurile rele pe care le-am gandid despre ea.Si vreau sa stiu de ce? De ce nu pot pur si simplu so uit?

5 răspunsuri:
| Spartanul07 a răspuns:

Bai baiatule esti in clasa a 5a nici nu se pune problema dragostei. las-o usor. stai sa cresti ca vin toate

| LovellyAngel a răspuns:

OMFG, in clasa a 4-a nu se pune vorba de dragostelaughing

| ionutz255 a răspuns:

Frate,esti in clasa 5 sa zicem, bun ea e in a 1 si nah e cam mica dar asta nu conteaza, incearca sa o uiti, gaseste alta fata care chiar te iubeste si chiar tine la tine.Bafta

| MaRiaYoAna99 a răspuns:

O fata care se comporta asa are 2 motive sa o faca: ori nu te place ori ii e rusine sa fie cu tine. Sfatul meu e sa incerci totusi sa o uiti si tine minte: timpul le vindeca pe toate.O sa iti mai gasesti tu ale prietene care poate o sa se poarte mult mai frumos cu tine.Pana atunci incearca sa faci cumva, nu stiu, sa treaca timpul mai repede si asa o sa o uiti. Sper ca te-am ajutat.Mult succes cu prietena!happy

| Luaa a răspuns:

"dragostea nu are varsta" da' totusi. Esti putin cam mic sa iubesti si ea mult prea mica pentru asta.O sa vina si vremea ta, stai calm! sunt fete. o sa ai de unde alege! Acum ar fi mai bine pentru tine sa nu ii mai acorzi atentie. Success!