| ellenuk a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi despre cum sa ii spun unui tip ca il plac dar fara sa fiu prea indrazneata (eu nu pot spune unui tip ca il plac pentru ca sunt timida si rusinoasa)? cum as putea sa li fac sa afle fara sa ii spun nimic eu? p.s. nu prea am cum sa ma ajut de prieteni!

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Bună.

De ce timidă şi ruşinoasă.happy? Când îl vezi. spune-i că vreţi să vorbiţi ceva.şi, îi spui.îţi iei inima în dinţi şi îi spui tot ce simţi pentru el happy, dar asta să fie faţă în faţă, nu pe mess happy.

Mult noroc, dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Cu rusinea nu faci nimic, daca poti sa iti invingi frica vei realiza cat de puternica esti, eu zic mai bine sa ii spui direct ca iti place de el, daca te place o sa iti raspunda pozitiv, daca nu, atunci nu e vina ta happy

| LostInBubble a răspuns:

Spune-i pur simplu. Nu doar ca asa esti impacata, dar si el va aprecia faptul ca spui tot ce ai in fata. happy
Sau, daca esti genul de copil fara copilarie si stau toata ziua pe net, fa-ti un alt id si spune-i ca esti... o prietena sau cine stie.

| ellenuk explică (pentru LostInBubble):

Sa stii ca sunt pe net mai toata ziua si nu stiu daca el are id de mess

| LostInBubble a răspuns (pentru ellenuk):

Se vede ca esti pe internet toata ziua. Afla-i idul si continua.

| ellenuk explică (pentru LostInBubble):

De unde se vede?

| LostInBubble a răspuns (pentru ellenuk):

Nu poti vorbi cu un om fata in fata.

| ellenuk explică (pentru LostInBubble):

De fiecare data cand il intalnesc il evit instinctiv si apoi imi pare oarecum rau! pate unii ma cred nebuna dar nu am avut curajul sa il privesc in ochi pana acum!

| LostInBubble a răspuns (pentru ellenuk):

Ok. Mai lasa internetu si iesi afara.

| Pufuuletii a răspuns:

Pai, presupun ca ai idul unui prieten de-al lui? Daca da, te bagi in vb cu el si deschideti subiecte de genul asta, apoi te "prefaci" ca ai scapat ca iti place de el... Din propriile experiente baietii vorbesc intre ei thinking poate ii spune si uite cum ai facut si nu i-ai spus lui nimic happy. Succes