| carlapisicutza14 a întrebat:

Buna,prieteni! Mai am o intrebare pentru voi...Multi dintre prietenii mei spun ca am o voce minunata.Insa eu nu stiu ce sa fac.Sunt putin mai rusinoasa,fac si aerobic, insa cand vad multa lume ma panichez si parca uit tot. Vreau niste sfaturi de la voi.Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| TeooQrr12 a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asta de n ori dar am incercat sa gandesc pozitiv atunci cand sunt pe scena si am incercat sa imi controlez emotiile asa cum am putut. Nu trebuie sa iti pese de ce spun cei din jur. Multi nu inteleg despre ce e vb si fi sigura ca nu au ce sa critice ca oricum ei nu-s mai tari decat tine. Atata timp cand tu esti pe scena, tu esti cea mai importanta.
Cel mai important lucru este sa am incredere in fortele tale proprii, numai asa poti scapa de emotii cu adevarat. In fine, nu ai cum sa scapi de el de tot, e imposibil pentru ca orice om are emotii dar asta nu inseamna ca nu poti controla asta. Multa bafta si succes in continuare! Pupici!:*

| carlapisicutza14 explică (pentru TeooQrr12):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi...Te puup! :*

| TeooQrr12 a răspuns (pentru carlapisicutza14):

Cu multă plăcere. ^^
Dacă nu te superi, fundiță? puppy dog eyes M-ar ajuta mult. :*

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Asta depinde de tine, de cat de mult iti doresti sa faci ceva. Daca vrei sa scapi de aceasta rusine, incearca sa faci ceva, sa zicem...extrem.Incearca sa comunici mai mult cu oamenii,cu cei din jur,sa cunosti persoane noi.E greu daca esti mai timida, asa am fost si eu, dar acum nu prea mai am probleme, decat daca imi place de vreun tip. Atunci e grele laughing Cred ca ai putea sa incepi sa canti de fata cu altii intr-un mod foarte simplu: Prefa-te ca nu-ti pasa, sau ca nu e nimeni pe langa tine.De exemplu, cand ma apuca pe mine, mai cant pe strada si nu ma intereseaza daca ma aude cineva sau nu.Pur si simplu am chef sa cant si asta si fac.Fa ceea ce iti place si nu ii lasa pe alti sa te sperie sau sa te intimideze.
Succes!