| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu de ce nu suporta barbatii sa faca sex cu prezervativ. Adica atunci cand ai si faci sex,glandul nu se freaca de vagin? Daca ai plasticul ala peste cum se mai freaca? Sunt virgin, va rog sa ma iertati da' sunt curios. Urmeaza sa fac sex curand si vreau sa stiu.

14 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

De inconștienți ce sunt.

| cristimihailov a răspuns:

Aceasta intrebare are un raspuns care difera de la persoana la persoana.

Va trebui sa incerci, sa vezi si iti vei putea raspunde.

| ywar a răspuns:

Sunt prezervative care sunt suficient de subtiri si poti ajunge la orgasm foarte usor.
In prima faza, findca nu ai experienta, vei avea niste probleme cand il vei folosi. Iti va muri la intrare. Aici trebuie sa ai o partenera cu experienta care sa te faca sa-ti mentii erectia.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Parca erai cu o africanca de 18 ani si tu aveai 23 si te-ai culcat cu ea. Acu esti virgin?

| gogugogugogu a răspuns:

Sexul cu prezervativ difera de sexul fara, senzatiile barbatului scad, nu simte textura vaginului, penetrarea dureaza mai mult pana la ejaculare, pauza momentului pentru punerea lui taie cheful, uneori scade si erectia, nu se poate avea parte de un sex spontan cand stii ca va trebui sa opresti partida ca sa-ti pui prezervativul. Cand partenerii nu se cunosc si vor sa se apere de boli atunci da, prezervativul e singura alegere dar intr-un cuplu stabil, recomand anticonceptionalele orale dar numai cele prescrise de doctor in urma unor analize specifice. Daca dezvirginarea fetei se intampla neprotejat atunci se poate lua pilula de urgenta, nu trebuie reactionat isteric cand barbatul ejaculeaza in interior.

| DenqOO a răspuns:

Eu suport. Nu e o chestie generală. Cu ați ai făcut de ai tras concluzia asta?

| Pnin a răspuns:

Pentru ca sunt niste fraieri carora le e rusine sa cumpere prezervative corect le iau pe primele extra safe pe care le vad la casa la penny din alea groase de 3 degete si apoi se plang ca nu simt nimic.

| Sentry a răspuns:

Cine a zis ca nu suporta? eu in proportie de 90% am intretinut relatii sexuale cu prezervativ. Asta e o scuza ca "nu suporta" sau ca "nu incape" sau cine stie ce alte prostii. Protejeaza te mai ales daca esti virgin.

| Răzvi42 a răspuns (pentru Sentry):

Care sunt diferentele intre sexul cu prezervativ si fara? Care e senzatia? Mie mi-e frica de faptul ca nu o sa am orgasm daca fac sex fara prezervativ. Suntem aman2 virgini.

| suntserios a răspuns (pentru Răzvi42):

Ti e frica ca nu ai sa ai orgams virgin fiind? Iti zic eu, 20 secunde si s-a terminat prima data cu prezervativ sau fara

| felixf a răspuns (pentru Răzvi42):

Amandi virgini happy no atunci este o chestiune de incredere reciproca. Iti recomanda preludiu lung, pui prezervativ si penetrezi domnisoara. Dar nu te asteptat sa aiba un organsm ca in filmele pentru adulti. Ca sa-ti cunosti corpul ai nevoie de cativa ani buni, dupa aia pot spune diferenta. Sunt intrebari la care ar trebui sa cunoscti raspunsul tu singur. te-ai masturbat vreodata? Ea a facut acest lucru vreodata? cum ati ajuns la orgasm? cat de mult a trecut pana ai ajuns la orgasm? Cat a avut ea nevoie? Cat de relaxata este cand va sarutati si va mangaiati? Daca aceste inrebari le raspunzi fara frica si tu si ea atunci prima data va fi placut, daca insa vrei sa dezviginezi o fata doar ca sa o pui in palmarez ca este prima si tu primul atunci poti uita de placere.

| Dragos1727 a răspuns:

Rolul prezervativului e sa nu iei boli cu transmitere sexuala
Din experienta mea cu fetele care nu le cunosti de mai mult de cativa ani trebuie folosit prezervativul obligatoriu!

| Orfan42069 a răspuns:

Oricand ai face dragoste fa-o fara prezervativ, ca sa experimentezi senzatia... dupa 9 luni te rog sa ne ceri sfaturi de parenting.

| Alexiairs a răspuns:

Pentru ca sunt prosti, folosește protecția!