| AnonimAcum a întrebat:

Vreau un mesaj pentru iubita de dragoste care sa o faca sa ii dea lacrimile si nu de tristete!

Funda la cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Cand tu nu esti, incetez sa mai fiu si eu, si daca tu vei continua, eu voi inceta definitiv.Am incercat sa te uit,sa mi-te scot din minti, dar in schimb, imaginea ta, ce imi umple sufletul.Mi-as dori sa ma indepartez mai mult de tine, poate ca asa sentimentele se vor raci si usor, usor iubirea va inceta sa mai fie.Ma indepartez chiar,sau cel putin mintea mea incearca sa faca asta,dar nu stii cu cat chin reusesc sa impiedic picioarele ce tind sa se indrepte spre tine.Ce-as putea sa mai fac, invata-ma, tu cum reusesti sa ramai departe de mine! Acum sunt fericit ca iti scriu si mintea mintea mea se pune de acord cu inima convietuind pentru moment, dar imediat ce imi amintesc ca in final voi termina si va trebui sa raman iarasi doar eu cu mine, ma intristez.Aceasta distanta si lipsa nu ne face bine si nici nu intareste iubirea, ne face doar sa ne vina in minte ganduri ciudate.Si totusi, imi spun ca viata ne pune uneori in fata unor iubiri aparent imposibile.Si daca aparenta acestei imposibilitati ne va impinge departe de iubire, atunci inseamna ca inca nu am inteles ce este cu adevarat important in viata.

7 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Serios, frate? Ii intrebi pe altii de mesaje profunde care sa o faca pe IUBITA TA sa planga? Tu de ce nu poti scrie unul? Tu n-ai sentimente? Nu stii ce o face sa zambeasca sau sa se intristeze? Nu stii sa o atingi? Naspa

| AnonimAcum explică (pentru kyliejenner):

Pana acum i-am scris eu dar am ramas fara idei.Si din rasp voastre doar ma inspiram

| kyliejenner a răspuns (pentru AnonimAcum):

Mai bine fa un gest care sa o surprinda happy mesajele sunt in vant, de cele mai multe ori. E mai usor sa faci ceva care sa dovedeasca iubirea ta, decat sa o spui/scrii

| AnonimAcum explică (pentru kyliejenner):

Esti foarte buna la dat cu parerea cand nu cunosti situatia. Deocamdata suntem la 2000 km unul de celalalt. Si pana iau banii sa ii fac un cadou mai trebuie sa astept.

| kyliejenner a răspuns (pentru AnonimAcum):

De unde sa stiu eu ca sunteti la 2000 de km daca nu ai specificat din prima?

| AnonimAcum explică (pentru kyliejenner):

Eu am cerut ajutor de prima oara stii? Nu comentarii.

| Clausd10 a răspuns:

Corect. Concepe tu un mesaj lacrimogen, altfel risti sa aduca vorba intr-o zi ca ar mai vrea unul adhoc si te trezesti ca o dai in balarii. Nu e greu sa fii romantic, trebuie doar sa te cercetezi mai bine pe tine insuti. Pont: citeste ceva poezii, te vor ajuta.