| anonim_4396 a întrebat:

Vreti funda? Ok ascultati-ma bine cam aveti de citit. Dar e foarte important.
In urma cu 3 zile m-am certat cu prietenul meu. Si a doua zi sora mea ca sa ma invesealasca m-a scos in parc cu ea si cu doi baietii ( cu unu vroia ea sa se combine si celalalt a venit si el asa ). Si sora mea si baiatu ala s-au dus intr-o parte pe o banca, si eu si prietenu lui baiatul ala pe alta banca ( ne cunosteam ). Si eu ii zic lui baiatu ala : " hai sa ii facem sa se combine sa se sarute sa faca ceva. " si apoi i-am zis " hai sa ii dam cap in cap sa se sarute odata " si el atunci m-a luat pe mine si m-a sarutat. Si apoi face " ti-a placut? " si eu i-am zis " wow. dar nu ma referam la noi ci la ei " stiti baiatu asta e cam smecheras el asa de fel adica pe romaneste afemeiat. Stiti urat nu e dar mie nu imi place de el ca persoana. Si m-a luat valu pe loc deaorece o voce de aia rea si urata imi zicea in cap " fa-o de ce ( numele prietenului meu ) a facut-o si tu nu ai curaj fa-o " si ne-am sarutat in continuu. Dar pe deaopare in timpul ala o alta voce imi zicea" Dar tu il iubesti pe ( numele prietenului meu ) dc faci asta nu e buna razbunarea tu esti aia buna pe care o stie totii " Ca eu cam gen : " fata cuminte si tocilara " sunt. Seara a trecut eu am uitat baiatul ala a uitat. A treia zi vorbesc cu prietenul meu sau fostul ce o fi si ma intreaba cum mai stau cu dragostea. I-am zis ca nu pot sa imi fac un prieten imediat ce m-am despartit de el. Si face : " credeam ca daca te sarutit cu un baiat esti cu el nu te saruti asa " si i-am zis " poftim? " adica eu chiar uitasem a fost asa aiurea pentru mine. Si face " se lauda ( baiatul ala ) ca te-a sarutat si nici nu sunteti impreuna si parca din adins a facut-o in maxi ca eram eu in spatele lui " Va da-ti seama cand am auzit imi venea sa mor. Si pana la urma cum sunt eu mai prostuta de fel am recunoscut i-am zis ca da asa este eram nervoasa. Si apoi imi spune ca baiatu ala care a iesit cu sora mea a zis la totii prietenii mei ca eu m-am sarutat cu prietenu lui printre care si lui verisoara si fosta prietena a lui prietenul meu ( care ele dabea asteapta sa fac o greseala sa se duca repede sa ma parasca ).
Si apoi am iesit afara cu baiatu ala cu care m-am sarutat sa discutam si sa imi explice ce s-a intamplat. Aveam o mie de nervii pe el si el face : " mai omule opa ca ce s-a intamplat in parc a ramas in parc eu nu am pus la suflet si sper ca nici tu " si eu plangeam atunci si i-am zis " ti se pare ca am pus ceva la suflet uite acum dupa ce ca eram certata cu el am facut-o si mai rau crying " si el mi-a zis : " ma dar eu nu am zis nimi ala a zis ( ala fiind prietenu lu sora mea si prietenu lui ). " A zis sa ma linistesc ca el a negat totul ca nu stiu ce ca daca vreau vorbeste el cu prietenul meu si i-am zis sa faca ce o face sa imi rezolve problema ca din vina lui s-a ajuns la toate ( dar da stiu a fost si vina mea ). Si m-a pus sa ii zic lui prietenu meu k nu e adevarat ca si el a zis la fel lumii si sa nu se auda in 2 feluri sa zicem aman2 acelasi lucru si face : "tu iti vrei prietenu eu imi vreau. nu stiu ce vreau dar vreau sa nu se auda asta "
Am intrat in casa si am inceput sa imi mint prietenul k nu e adv si ca nu stiu ce. Normal ca nu ma crezut! Si apoi face " Te credeam diferita dar esti la fel ca toate celalalte m-am indragostit ca prostu de tine. eu nu vreau o fata care azi sa se sarute cu mine si maine cu altul " si am plans pe vorbelea astea 5 ore numarate. Adevaru e ca am facut totul la nervii eu nu simt nimic pentru baiatu ala cu care m-am sarutat. Chiar daca e el frumos si smecher eu il vreau pe baiatu meu simplu si pocait asa cum e el eu il iubesc enorm ( si da stiu ca am gresit k l-am sarutat pe ala ).
Si apoi pe mess intru si vorbesc cu baiatu ala care a zis totul. Si i-am zis mai omule tu realizezi ca m-ai despartit de baiatul care il iubeam cel mai mult pe lumea asta. Si face ca ce ca ala ( pr lui ) e de vina. ( adica puneau vina una pe altul ) si apoi i-am zis " idiotule nu stiu ce nu iti fac uita-te-te bine la mine ca sunt in stare de orice " si face " auzi pentru asta n-o sa te las in pace si sti ce cu tine nu am nimic cu ala ( prietenul meu ) am ceva si cu prietenii tai astia scumpi si dragi. Si i-am zis " mai omule ai ceva cu mine lasa-i in pace pe ei si vezi cum vorbesti de prietenul meu. lasa-ma in pace atat iti cer " si face " N-O SA TE LAS ". Adica e clar k o sa mai scoata vorbe acum imense. Si i-am tr convorbirea prietenului meu nu mi-a zis nimic a zis sa numai plang si i-am zis " cum sa nu plang cand uite ce imi zice " si apoi i-am zis " cred ca ar fi mai bine sa terminam aici totul uita-ma te uit ( daca as putea ) pentru ca ai vazut bine ca a zis ca nu ma va lasa in pace. Tu nu ai incredere in mine si decat sa imi zici in fiecare zi vorbe din astea de ma faci sa plang cate 5 ore mai bine nu plus ca tu nu meriti asta imi pare rau pentru tot " Si a zis ca nu se va mai intampla ca si el a gresit si i-am zis sa nu zica asta pentru ca singura care a gresit am fost eu pentru ca l-am mintit de inselat nu l-am insealt pentru ca atunci numai eram impreuna dar el tinea la mine eu tineam la el.

credeti-ma ca regret din tot sufletul pentru tot ce am facut pentru ca tot ce am facut a fost la nervii. Il iubesc din tot sufletul meu chiar daca si el uneori ma mai inselat si ne-am mai certat si este asa cum este. Ne iubim si asta n-o poate distruge nimeni. Nu are incredere in mine.

Intrebari :

1. " Ce ma fac eu cu ala care i-a zis ( prietenu lu sora mea ) "
2. Credeti ca daca fac cum zice baiatu ala cu care m-am sarutat adica sa il iau pe el cu mine sa vorbesca cu fostul ar rezolva ceva adica sa ii spuna k nu avem nici o treaba?
3. Ce sa fac cu prietenul meu? ( Nu stiu ne iubim dar lumea e prea rea el nu are incredere in mine in fiecare zi o sa auda lucruri urate despre mine )
4. Credeti-ma cel mai rau regret faptul ca mi-am facut prietenul sa sufere si ca a scos vorbele alea din gura nu pot sa le uit plang incontinuu crying Il iubees! Ce sa fac sa ma ierte?

Va rog frumos fara comentarii aiurea va rog din toata inima

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

1. Ce sa te faci? Fi smechera si desteapta. si nu il lasa sa te faca. Fa-i ceva. vorbeste cu el sa nu te creada fraiera. Oricum daca te-ai impaca cu prietenul tau le-ai rade la toti in nas, toti s-ar oftica.De fapt voi asta trebuie sa faceti, sa le aratati la toti ca iubirea voastra e mai presus de orice. Si baga la cap ce ti-am spus.

2. Da.ar rezolva ceva.s-ar convinge ca nu aveti nici o treaba.trebuie sa ii spui adevarul. exact ce ne-ai zis si noua.ca el te-a luat de cap si te-a sarutat.

3. Arata-i ca nu e asa cum zice lumea. Dovedeste-i intr-un fel ca il iubesti si fa-l sa aiba incredere in tine, nu il mai minti.Fi cu el cum erai la inceput, poarta-te frumos cu el. pana la urma el saruta gura ta nu gura lumii!

4. Intr-un fel sau altul are dreptate. dar tu trebuie sa ii spui acum: "Vezi cum e? si eu am simtit acelasi lucru cand m-ai inselat. acum simti si tu ce am simtit eu". chiar daca suna a razbunare, stiu ca ai facut-o la nervi si te-a luat valul pentru ca si mie mi s-a intamplat de curand la fel si te inteleg. problema e ca prietenul tau nu te intelege si daca mai aude cateva vorbe s-ar putea sa te creada curva sau mai stiu eu ce. si nu e bine! trebuie sa actionezi sa faci ceva.Singurul lucru care ar fi sa nu iti mai auzi vorbe ar fi sa te duci la el sa te intalnesti cu el sa iti ceri iertare.si sa va impacati intr-un fel sau altul. doar asa nu o sa iti mai auzi vorbe.din moment ce esti cu el nu trebuie sa va intereseze gura llumii!

Bafta sper ca te-am ajutat cat de cat.ti-am vorbit din suflet ca si cum as vorbi cu o prietena...:*:*:*:*

8 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

1. Nu pot sa cred ca am reusit sa citesc tot. E long story si foarte complicata treaba.
2. Din cate vad tu esti o fata foarte slaba de caracter. Zici ca se termina lumea la iubitul asta al tau. Sti ce ar trebui sa faci? Sa nu mai vorbesti cu niciunul. Nici cu prietenul surorii tale, nici cu tipu cu care te-ai sarutat. Nu le mai raspunde la mesaje, telefoane, messenger, NIMIC! Vorbeste daca vrei cu prietenul/fostul ce e... dar vorbeste SEC, fi rece si stiu ca o sa te doara, da nu-l mai pupa in fund sa te ierte. E barbat, face misto de sufletu tau. Tu te injosesti in fata lui cand te tot milogesti sa va impacati. Esti fraera ca i-ai zis ca plangi pentru el. Unui baiat cand ii spui ca plangi pentru el ii umpli inima de mandrie, si stie ca poate face ce vrea cu tine, ti-a prins slabiciunea. daca o sa va impacati, o sa fi sub papucul lui. cum n-o sa-i convina ceva, te lasa. tu iarasi o sa sari pe el, iar sa va impacati si el tot asa o sa isi bata joc de sentimentele tale. ai spus ca el te-a mai inselat si ati mai avut certuri. DE CE II PERMITZI?! tu trebuie sa fi printzesa lui, ce are el mai scump sa se poarte cu tine ca si cu cea mai draga fiinta. Trebuie sa te simti foarte iubita intr-o relatie. Daca nu primesti suficienta dragoste, PRASESTE-L! mai sunt ca el peste tot. Stiu ca il iubesti. Da o sa vina altul draga mea, care sa-ti arate respect. O relatie nu inseamna probleme, o relatie inseamna sa te simti tu cea mai iubita si cea mai frumoasa. Intro relatie sa nu ai de suferit niciodata! Ai mare mare grija :*

| justitiarul a răspuns:

Un mic rezumat se poate? Promit sa raspund dupa!

| AlleyChann a răspuns:

Vai dă mine, mă cac pe povestea ta... mă plictiseşte.

| Loove_6052 a răspuns:

Eu ti'am scris acest comment supid doar pentru ca vreau funda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De aia nu e bine sa faci pe altii sa sufere, caci ti se va intampla si tie. Pe viitor incearca sa nu te mai razbuni pe iubit ducandu-te la altul ca asta abia e inceputul. Cine stie la ce ai sa ajungi. "Nu face altuia ce nu doresti sa ti se faca tie".

| kristy10 a răspuns:

Catamai basmu ai scris

| konohamara a răspuns:

Uite si eu am facut aproape aceeasi prostie ca tine adica ma rog la mine a fost un pic mai diferit in sensul ca eu vroiam sa fac ceva, sa scap de sentimentele pentru el si m-am sarutat cu altcineva, dupa care el a aflat si l'am facut gelos dupa care mi-a recunoscut ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna, iar anul asta facem 2 ani de la cearta.asa ca eu cred ca ar trebui sa ii zici adevarul chiar daca doare sa ii zici ca a fost ceva care nu ai vrut sa se intample ceva spontan si ca ai realizat ce prostie mare ai facut abia dupa si sa ii zici ca si tu il iubesti si sa fiti impreuna daca zice ca nu ca nu stiu ce ii zic eu atat iti spun te iubesc, iar daca tu ma iubesti si te duci cu alta esti fraier imi pare rau ca tin la o persoana orgolioasa. si gata ai rezolvat'o crede'ma daca stai si plangi nu rezolvi nimic. Am practicat si eu sportu asta si nu e bun la nimic degeaba plangi pentru ceva daca nu faci ceva sa se schimbe. El se duce la alta daca nu te iubeste, se intoarce la tine daca te iubeste. Daca nu te iubeste nu are rost sa tii la el iti faci viata amara degeaba. O sa ai impresia la inceput ca nu mai exista baieti ca el dar o sa apara si o sa fii fericita ...asta daca e prea orgolios si zice nu. Incearca si varianta sa pui pe cineva sa il traga de limba sa afli ce vrea cu adevarat.

| ALc00L a răspuns:

Iei frumos o bere te imbeti si apoi ne scutesti sa mai citim asta
Semnat.com