| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Yep, big problem straight face
sunt cu o fata de ceva timp si pot spune ca sunt foarte multumit de cum decurge relatia. avem incredere unul in altul, n-am avut certuri pana acum si am stabilit ca daca intervine cineva de care suntem atrasi pur si simplu mai bine ne despartim decat sa ne inselam si sa ne uram. acum eu am facut din colega mea de clasa o prietena foarte buna. ne place aceeasi muzica, etc. aseara a fost pe la mine si am vazut vreo doua filme de groaza(astea ne plac) si na sunt intr-o situatie aiurea rau. ea stie ca sunt cu acea fata de care eu nu vreau sa ma despart si probabil ca ea ma considera doar un bun prieten. problema e la mine, dar ce sa fac? poate ati trecut si voi prin astfel de intamplari

Răspuns Câştigător
| Leutzbv a răspuns:

Sfatul meu? Sa te gandesti de doua ori inainte sa faci o prostie. Eu sunt insurat de 10 ani si nu te voi mintii cum ca nu m-as fi gandit si la altcineva. Dar stiu ca atunci cand am luat hatararea sa fiu impreuna cu sotia mea, am luat-o pana la capat. Pana acolo unde chiar nu se mai poate. Dar la tine relatia merge, pentru ca singur ai zis ca nu ai ce reprosa. Atunci de ce sa risti sa alergi dupa doi iepuri si sa te bifurci? happy Trage de relatia ta, mergi inainte, pentru ca faptul ca te intelegi bine si cu o alta fata sau ca va uitati la acelasi gen de filme nu inseamna ca te potrivesti mai bine cu ea decat cu cealalta. Sotia mea nu se uita la aceleasi filme ca si mine( unele filme ) si pentru asta tot ne intelegem foarte bine :0 Comunicarea este baza! Succes!

5 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Daca ai o relatie frumoasa cu prietena ta ar trebui sa tii cont de ea si sa nu iei in seama apropierea cu acea fata. Te cred ca vrei sa experimentezi dar fa o analiza si niste comparatii, uita-te ce ai langa tine, ce ai de pierdut. Nu lasa o simpla atractie sa intervina.

| Zeref a răspuns:

Stapaneste-l pe ala micu. Daca mereu vei gandi cu capul ala mic sa stii ca vei face multe greseli in viata, iar lumea te va ocoli.Ori cu aia, ori cu toate.Hotaraste-te.Daca tu nu poti avea prietena si amica in acelasi timp, atunci eu zic ca ai o problema. Oricum ai sub 17 mai mult ca sigur..Numai pe la varsta voastra se intampla tulburarile astea hormonale.Cand ai sa fii mai mare ai sa intelegi ce inseamna o relatie, respect si incredere+devotament.

Mai gandeste-te.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Daca te atrage actuala, nu ar trebui sa simti nevoia si de alte fete in prezenta ta. sincer! acum ce iti spune inima, dar sa ai o amica de sex opus nu cred ca i-ar placea prietenei tale, numai de sex asemanator, sincer nici mie nu mi-ar placea!

| Allergikaa a răspuns:

Tziau raspun niste oameni putin trecuti de tinerete abserv... eu iti spun ca acum esti la varsta la care trebuie sa de distrezi, e ok daca ai cunoscut o alta fata in afara de prietena ta. Trebuie doar sa te gandesti daca o mai iubesti pe actuala... sau daca ti se pare ca lucrurile au devenit monotone(poate asta e lucrul care te indeparteaza de ea si te face sa te gandesti la altcineva). Daca inca mai ai sentimente pentru iubita te sfatuiesc sa te indepartezi de amica ta si sa faci lucrurile sa mearga intre voi 2. Daca nu, esti liber esti tanar presupun ca esti dragut, ce mai astepti treci la urmatoarea "floare":*. sper ca te-am ajutat.

| Ahead a răspuns:

Pai ramai cu actuala prietena
Simplu!