| anonim_4396 a întrebat:

YOLO! Bagati de seama, nu generalizez, dar la fiecare intrebare, puteti deduce la ce tip de oameni si relatii ma refer.
Probabil unele vor fi retoricehee hee Rog puradeii, sa nu raspunda.
1. De ce barbatii au pretentia ca femeile sa aiba cat mai putini parteneri, dar ei cauta sa aiba cat mai multe partenere? Cum ar putea o femeie sa aiba o relatie de lunga durata, cand barbatul sare din floare in floare? Si asta ar insemna, ca femeia sa nu calareasca mai mult decat un barbat.
2. De ce barbatii se plang ca femeile sunt materialiste, cand ei habar n-au cum sa ofere afectiune si unii stiu de la bun inceput cu cine se baga in pat? Desi nici barbatii, nu sunt mai breezi cand vine vorba de materialism, diferenta este, ca sunt mai multi la numar care muncesc.
3. Cat de distrus este un barbat, ca sa plateasca pentru sex?
4. Ce panseluta mea, sunt fetele asa de sensibile sau/si Proaste? O merita. Bwahaha! devil
5. De ce multi compara, gradul maturitatii cu cel al inteligentei?
6. Ce sunt cu arfele de tarfa, pe femeile care au impresia ca trebuiesc tratate ca niste regine, de barbati?
7. De ce ratatii dau vina pe lesbiene/bisexuale, cand pierd o femeie? Si ei chiar cred ca o femeie devine lesbiana, din cauza unei relatii esuate. De parca, dupa o furtuna de plansete, apare atractia sexuala pentru acelasi sex.
8. De ce sunt femeile ipocrite si nu recunosc, ca marimea conteaza?
9. Spun din perspectiva unui barbat "Eu am calarit-o pe printesa Sisi." De ce se spune ca barbatul da la buci, dar femeia nu da din buci? Eu zic ca atunci cand ti-o tragi cu scorbura unui copac, poti spune ca "i-ai tras-o acelui copac" pentru ca el nu a obosit, nu a transpirat si nu a avut parte de nici-o placere.
To be continued...

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Un om adevarat (barbat adevarat sau femeie adevarata) face sex numai cu persoane pe care le iubeste, deci are putini parteneri. Restul este pansament pentru constiinta fraierilor.
2. Poate barbatii pe care i-ai cunoscut tu. Eu n-am intalnit barbati care sa se planga ca as fi materialista si nici barbati care sa nu stie sa ofere afectiune. Schimba-ti anturajul.
3. Foarte.
4. Numai unele dintre ele, nu generaliza propria ta experienta.
5. Fiindca numai oamenii inteligenti se maturizeaza. Si fiindca numai oamenii inteligenti stiu cand sunt imaturi. Prostii se lauda cu o maturitate care nu le apartine.
6. Exista oameni prosti indiferent de sex, nu e cazul sa generalizezi.
7. E prima data cand aud asa ceva. Schimba-ti anturajul!
8. Fiindca numai femeile proaste cred ca marimea chiar conteaza, dar nu isi pot recunoaste prostia. Cele care cred cred au intalnit numai barbati nepriceputi. Ele nu inteleg ca priceperea face 99%, iar dimensiunea 1% maxim si sunt mereu in cautarea unui barbat mai dotat, fiindca stiu ca un barbat mai destept (si deci cu tehnica mai buna) nu s-ar uita la ele.
9. Filosofie de mahala. Schimba-ti anturajul (stiu ca ma repet, dar cineva te spala pe creier intr-un mare fel, chiar daca vei nega vehement)

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu stiu cum se face ca mi-ai raspuns la intrebare pentru prima data, probabil ai uitat cine sunt sau nu mi-ai vazut numele bine.
Abia am 19 ani si nu intreb astea din propria mea experienta; am mentionat mai sus ca nu generalizez (culmea este ca tu ai generalizat).
Nu esti in masura sa-mi spui sa-mi schimb anturajul; sa nu mai spun, ca pentru cele care conteaza marimea, sunt proaste pentru tine. Nu numai ca ai idei fixe, nici macar nu le intorci pe toate partile ca sa aflii de ce unele vor asa, dar le mai si jignesti. Nu eu sunt cea spalata pe creier aici, si vad ca nici nu ai inteles prea bine intrebarile.
"Filosofie de mahala" si ce diplomatic a fost reply-ul... foarte dur laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cine esti, numai ca nu sunt inhibata de asta. pot raspunde la orice intrebare, chiar daca tu nu poti intelege un raspuns (ceea ce tocmai ai demonstrat).

| Brigaela a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu, am inteles perfect si am raspuns in consecinta. Doar ca tu n-ai citit atent raspunsul meu si n-ai inteles ironia. Sunt convinsa ca daca il mai citesti o data, vei intelege perfect si nu vei mai avea dificultati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tii minte cand mi-ai zis sa stau departe de tine, pentru ca ma joc cu diavolul? rolling on the floor de asta am zis ca nu stiu cum se face de mi-ai raspuns la intrebare. Te-am inteles si m-am abtinut sa nu-ti critic unele raspunsuri, dar nu mai continui, simt ca vorbesc cu Ceausescu aici.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Este ironic cand subliniezi fortat si extrem de vizibil un defect al ideii la care raspunzi prin raspunsul tau. Atrage atentia prin exagerare si folosirea extrem dezgomotoasa a aceleiasi maniere. Intelegi? Am generalizat fortat si strident tocmai ca sa atrag atentia ca asta facea si Maui mai sus, dar fara sa recunoasca. Am primit cateva mesaje in privat care mi-au aratat ca au inteles. Cred ca si tu ai inteles, dar refuzi sa accepti. Daca ma insel, spune-mi si iti mai explic o data, cu alte cuvinte.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea ta incearca sa faca rau multor femei si fete, mai ales tinere si necunoascatoare care pot chiar crede si participa la aceasta spalare a creierului (pe care o suferi si tu, autoindusa sau indusa de altcineva). Asa ca am intervenit pentru ca toata lumea sa poata citi raspunsul meu si sa traga concluzii dupa ascultarea ambelor parti. Mi-este mi-e frica de fortele oculte pe care le invoci tu si pe care le adori, dar asta nu inseamna ca o sa te las sa faci rau cu buna-stiinta. Imi pot invinge frica. raspunsul nu era pentru tine, evident, credeam ca ai inteles asta, ci pentru alte fete mai naive care ar putea crede aberatia in care te lauzi ca te complaci. Cum scriam mai sus, se pare ca interventia mea a fost chiar buna si destule persoane au beneficiat de ea. Tu, ignor-o.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

What evaaa! creepy woman...

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Brigaela):

Forţe oculte? Hai, zău?
Nu-i ştii orientările religioase, nu ştii mai nimic despre ea, dar tot arunci cu căcat.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot tie ti-ai raspuns.

| fabiola a răspuns:

Cand filozofezi prea mult, uiti esentialul!

| anonim_4396 explică (pentru fabiola):

Ia uimeste-ma, care este esentialul?

| anonim_4396 explică (pentru fabiola):

I-po-cri-ta, ca sunt fata big grin
Eu stiu raspunsurile si iau in gluma situatiile alea, doar intreb sa vad ce spun ceilalti. Peste 60% din tampeniile care se intampla in lume, de la sex pana la crime, ma amuza.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici tu nu stii daca il intrebi pe LiberianMaui.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cred ca darrio nu stie ce vorbeste.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru cine ai dat raspunsul? Pentru mine?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

"LiberianMaui explică (pentru darrio2007): " pai nu vezi ca am nimerit?hee hee

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Irelevant.

| fabiola a răspuns:

De prea mult sex, uiti sa iubesti sau chiar nu stii! Recunoaste, nu fi ipocrit precum femeile! Ia in gluma raspunsul meu, dar priveste si partea frumoasa a lucrurilor!

Răspuns utilizator avertizat
| Vix999 a răspuns:

E hai ca ma bag in joc, asa de plictiseala.
1.Nu am sa inteleg nici eu vreodata obsesia asta in legatura cu numarul de parteneri. Nu vad nici un fel de relevanta. Mi se pare absurd si cred ca majoritatea nu suporta comparatiile si nu suporta sa stie ca nu a fost cel mai mare si mai tare din viata unei femei.Ii loveste in orgoliu.

2.Materialismul este acelasi si la barbati si la femei. Doar ca femeile sunt mai "pe fata". Sunt si o gramada de lipitori masculine ...doar ca ei falseaza iubirea mai bine decat femeia. Stii vorba aia : o femeie poate mima orgasmul, un barbat poate mima o intreaga relatie. Nu neg ca sunt femei interesate strict de bani...dar in general alea sunt proaste si incapabile sa isi faca o situatie financiara a lor si se cunosc de la o posta. Asa ca daca un barbat alege cu buna stiinta una asa, sa nu mai vina sa boceasca despre faptul ca femeia ii mananca banii.

3.Din punctul meu de vedere oricine trebuie sa plateasca pentru sex, are probleme mari psihice si emotionale. A...ca te duci o data sa vezi cum e cu prietenii pe centura ok. Dar sunt multi care au chestia asta ca obicei. Sau mai sunt cazurile cand prefera sa nu se mai streseze cu relatii sau mai stiu eu ce ...si platesc sa-si satisfaca nevoile. Mi se pare pe de-o parte mai "fair" asa decat sa ameteasca vreo pustoaica de cap cu promisiuni de basm doar ca sa o bage in pat si atat.

4.Nu stiu. Desi sunt femeie ...am cunoscut si eu atatea proaste la viata mea ca m-am crucit. Mai mult nu comentez.

5.Pentru ca inteligenta proprie lasa de dorit. De obicei se spune ca pe masura ce te maturizezi capeti experienta. Odata cu experienta vine "scoala vietii" care te obliga sa gandesti. Se presupune ca atunci cand te maturizezi ai trecut macar o data printr-o situatie in care a trebuit sa gandesti. Iar daca ai gandit bine, se numeste ca te duce capul si esti inteligent. Sunt strans legate una de alta dar nici eu nu le consider ca fiind sinonime.

6.Asa sunt educate sau invatate. Tie daca ti s-ar permite...nu ai face-o?

7.Sincer nu am auzit de barbati care sa dea vina pe femeile cu orientari sexuale diferite pentru esecurile lor personale. Probabil se merge pe principiul : nu am cum sa fiu eu de vina pentru ca sunt prea perfect, asa ca asta trebuie sa fie cauza (lesbianismul sau bisexualitatea)

8.Pentru ca barbatii nu suporta sa auda chestia asta. Daca esti femeie si ai incercat macar o data sa fii sincera cu un barbat in legatura cu marimea penisului lui...ai invatat pe proprie piele ca mai bine minti cat poti tu de frumos si mult la acest capitol.

9.A da la nu e sinonim cu a da dinwinking Dar daca vrei o explicatie ...gandeste-te la doggy style : penisul intra intre buci (asa se vede) ...de aici si vorba asta.

Pam pam.

| anonim_4396 explică (pentru Vix999):

Cred ca m-am indragostit de tine :X

| Vix999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca daca suntem amandoua fete afirmatia ta e puuutin nerealistawinking
Inca nu m-au dezamagit barbatii chiar atat de tare incat sa incerc femeile...plus ca la noi in tara inca nu e legal laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Vix999):

Tot ce-mi place mie e ilegal sau imoral, de asta nu ma intalnesc cu monotonia prea des.

| Kennziiie a răspuns:

1. Citez '' If a key opens many locks, it's a master key.
If a lock is opened by many keys, it's a shitty lock.''-Traducere pentru ''puradei'' : Daca o cheie deschide mai multe lacate, este o cheie buna, daca un lacat este deschis de mai multe chei, este un lacat de ca*at-
2.Pentru ca barbatii trebuie sa se planga mereu de ceva!happy
3. Mai mult disperat.
4.Ce merita?raised eyebrows Sa fie ''proaste''? Poate se dau proaste, te-ai gandit?happy
5.Pentru ca cu cat esti mai inteligent, se presupune ca esti si mai matur, sau invers, depinde de caz!
6.Pentru ca asa au fost crescute.
7.Pentru ca daca o femeie este tradata /parasita de mai multi barbati, o sa creada ca ceva nu e in regula, si o sa treaca la celalalt sex.
8.Marimea chiar conteaza!happy
Mic-nimic
Mare-bine's
Extrem- placere in loc de durere, si/sau durere in loc de placre

9. Pentru ca un barbat are intentia de a plesnii femeia peste fund in timpul actului sexual, anal`.happy Si teoretic, n-ai cum sa i-o tragi unui copac, pentru ca nu are organe genitale.

Astept continuarea ^^

| anonim_4396 explică (pentru Kennziiie):

La primul punct, este valabil si pentru un gen de femei pe care eu le respect foare mult si sunt o raritate. Asteapta continuarea, poate continui peste o saptamana big grin