| Nana18 a întrebat:

Zile aceste baiatul care imi place mi-a spus ca si lui ii place de mine dar eu asa fiind mindra i-am spus ca sunt bucuroasa sa aud dar el este timid.Si sunt sigura ca no sa-mi propuna intilnire ce sa fac ceva sa fiu cu el in prieuna?

Răspuns Câştigător
| castronel a răspuns:

El astepta de la tine sa faci primul pas,fa-l sa se simta bine cand e cu tine,sa nu se simnte intimidat, tu trebuie sa il ajuti sa scape de intimidate, arati ca ati pasa de el si de ce simnte, ai incredere in el, cas sa poti iesi la o intalnire si sa fiti in preuna (si imi cer scuze daca gresesc, si sa stii ca sun vorbele uniu timid)

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa lasi frumusel mandria deoparte si sa-i propui tu sa va vedeti.Si,mai repejor ca vine vacanta peste voi!
Hai, curaj!

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Mergeti impreuna spre casa sau daca e zi sa vina sa te ia de la scoala si in drum spre casa stati de vorba. Zi ca n-ai chef sa mergi singura. Si daca e pe urma zi ca ti-a facut placere si il inviti in weekend pe afara la o plimbare prin parc (preferabil mai pe seara ca asa seara mai scade din timiditate ca e intuneric si mai putina lume.