| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat din scoala mea, nu mi-a spus in fata dar toti prietenii nostri comuni spun ca ma place, dar nu poate sa imi propuna intilnire. de ce?, nu mi-au spus, va rog ajutati-ma cu un sfat, incurajarea voastra conteaza mult pentru mine.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El nu stie ca il placi sau poate nu a trecut de vreo despartire recenta.

| JohnnyWylde a răspuns:

Pentru că el nu ştie dacă şi tu îl placi, sau chiar dacă a auzit chestia asta de la prietenii voştri comuni, nu este sigur şi astfel se teme că îl vei refuza.

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyWylde):

El stie ft bine ca il plac, si-a facut site pe facebook din numele unui prieten al nostru comun si m-a intrebat daca il plac cu adevarat i-am raspuns ca da si pina la urma a recunoscut ca era el si a sters site-ul, de atunci nu am mai vorbit niciodata, de fiecare data cind ne vedem parca fugim unul de celalalt (un prieten de-al nostru comun a spus ca el este foarte timid si nu are curaj sa vorbeasca cu mine in realitate)

| cRaZyYkiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu are el curaj, atunci ai tu, du-te la el si spune-i ca vrei sa iesiti undeva(la un suc, film etc), daca va placeti reciproc si stiti asta, nu vad de ce sa respingeti unul pe celalalt tongue

| anonim_4396 explică (pentru cRaZyYkiD):

Problema e ca nici eu nu am curaj

| cRaZyYkiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca pe mess/facebook sa ii scrii, e mai usor decat fata in fata

| anonim_4396 explică (pentru cRaZyYkiD):

E un sfat bun, am vrut sa fac asta da nu are nici facebook si nici ask.fm

| cRaZyYkiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ii spui ce crezi printr-un biletel, asta sigur ar da roade.