| anonim_4396 a întrebat:

Zodia capricorn se potriveste cu zodia fecioara? daca da, din ce puncte de vedere!

18 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

CAPRICORN - FECIOARA
Gandirea practica a capricornului se potrivestecu dorinta de a placea a fecioarei. In dragoste focul se stinge repede, dar in celelalte domenii exista posibilitati sa se potriveasca. Ambii suntconservatori, intelegatori, si acestea sunt prenize bune pentru o unirede durata chiar daca lipseste entuziasmul.

| anaid a răspuns:

Mei daca tu o placi pe acea persoana ce mai conteaza ce zodie este sau daca horoscopul spune ca va potriviti sau nu?

| alle_1861 a răspuns:

Dar totusi nu trebuie sa te iei dupa chestiile astea happy

| alle_1861 a răspuns:

Se vor certa mai mereu, eu sunt capricorn si am 1 prieten(amic) fecioara si uneori ne cam contrazicem.

| ullyse a răspuns:

Nu prea se potrivesc, deoarece sunt caractere destul de diferite!

| roksyk a răspuns:

Daca a existat vreodata un Rai cu un barbat si o femeie, acea pereche era Capricorn-Fecioara! Fecioara este partenerul care nu va va întreba neîncetat de ce trebuie sa munciti atât de mult, caci ea însasi este o devotata a profesiei. Sunteti doi pamânteni, motiv pentru care reactionati foarte rapid la tot ce este practic. Ba chiar va trebui sa faceti un pact pentru ca nu cumva sa uitati placerile intimitatii. O noapte fierbinte nu va evoca nimic? Ia ridicati-va putin de la birou!

Prototipul Fecioarei este bibliotecarul cosmic, cu parul strâns, eventual într-o coada de cal, si cu o pereche de ochelari bine infipti pe nas. Nu va întindeti singur o capcana: nativul Fecioara poate fi cel mai sexy individ din univers. Are calitati excelente pentru comunicare, motiv pentru care stie sa descifreze si limbajul trupului. De ce va intereseaza pe dvs. chestia asta? Pentru ca puteti petrece clipe de o senzualitate nemaipomenita!

Forta unei astfel de legaturi consta în capacitatea de a proiecta viitorul si de a va materializa proiectele. Pentru ca sunteti semne de pamânt, aveti aceleasi scopuri, acelasi motivatii, aceleasi satisfactii si insatisfactii. Securitatea, atât de importanta pentru dvs., este asigurata 100% daca aveti alaturi o Fecioara!
(< eastrolog.ro >)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O relatie ca sa functioneze nu are nevoie de caractere identice....trebuie sa fie diversificate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zodia pesti cu ce zodii se potriveste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zodia pesti cu ce zodii se potriveste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca barbatul este Capricorn si femeia Fecioara, da. Se potrivesc, cred eu. Eu sunt in zodia Fecioarei, si am o prietena Capricorn. Daca eu nu as lasa non-stop de la mine, non-stop ne-am certa, da` cearta, nu contraziceri. Femeia Capricorn mi se pare mult mai impulsiva decat femeia Fecioara, are un "mandru" orgoliu inutil si joaca INTOTDEAUNA rolul de victima, toata viata ei, va fi o victima sigura, din punctul ei de vedere. Sincer, Capricornii, mi se par cei mai prefacuti oameni, cel putin ca parte feminina.Gandire pragmatica din partea unui Capricorn? Atata timp cat aceasta gandire il favorizeaza pe el, da. Un prieten Capricorn nu am avut pana acum, da` nici nu cred ca mi-as dori...prefer un Taur, o Fecioara si chiar un Rac... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se potrivesc fiindca fecioara este o persoana f inteleapta si duce cont ce face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capricorn cu fecioara compatibili

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un prieten capricon si vreau sa vad daca ne potrivim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capricornul e cel care nu-si recunoaste greselile, iar fecioara rabdatoare de firea ei face a nu vedea si incearca reabilitarea relatiilor, chiar dupa despartirea lor ramiine ceva colegial, dar care in orice clipa ar putea reforma cuplul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi se pare ca aceste zodii se potrivesc si spun asta pentru ca sunt capricorn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt fecioara, fostul prieten capricorn, e o diferenta de la cer pina la pamint, dara in acelasi timp un tot intreg.

| Rusu_Alexandra_1990 a răspuns:

Cred ca opusele se atrag atat de mult aici, sunt parteneri perfecti doar ca le ia un pic timp pana sa se obisnuiasca unul cu celalalt