| aabbbccccddddd a întrebat:

1. Daca am avut un preaviz de exmatriculare pe clasa a 11-a, mai e valabil pe a 12-a sau trebuie sa faca iar mustrare si preaviz pana la exmatriculare?

2. Daca am pe primul semestru nota 4 la purtare iar pe al doilea 10, iese media celor doua 7, ca sa fii exmatriculat iti trebuie sub 6 pe un semestru sau sub 6 media celor 2 semestre?

3. Pe clasa a 11-a am avut absente multe, mi-au facut mustrare si apoi preaviz de exmatriculare, dar am scapat fara sa fiu exmatriculat.

Acum pe a 12-a iar am absente multe, trebuie sa le ia iar de la cap cu mustrarile si preavizurile sau ma poate exmatricula direct?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil vei fii exmatriculat pentru ca ai primit deja praviz anul trecut, nu ti-ai corectat comportamentul si ai continuat sa absentezi, ceea ce dovedeste ca nu-ti pasa de scoala si probabil va duce la exmatricularea ta, anul acesta.

| sierra1 a răspuns:

1 nu

2 iese media celor doua 7

3 aplauze!