| skif2skif a întrebat:

1 kilogram de pene de gasca = 1 kilogram de fier?

8 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Evident ca sunt mase egale. Ambele mase au valoarea de 1 kg.

| cristinapasager a răspuns:

Kilogramul este o unitate de masura standard, deci da sunt egale.

| gabytz18 a răspuns:

Sunt egale. E aceeasi cantitate tongue

| XxXFBIXxX a răspuns:

Sunt egala ca daca ai 1 kg de pene de gasca atunci pui pene de gasca pana cand ajungi la greutatea de 1 kg de pene de gasca

| JasminJ a răspuns:

Daca este 1 kg si 1 kg inseamna ca sunt egale nu conteaza ca contin!

| mishalovesyou a răspuns:

Da,sunt egale.1 kg=1 kg mereu, indiferent de ce contine... spune clar ca in ambele parti este un kilogram.Bafta!

| patySsmile a răspuns:

Sunt egale!big grin

| SanduDogari2 a răspuns:

Nuuuuuu, nu are cum sa fie,