| anonim_4396 a întrebat:

5 orase din Depresiune Transilvaniei va rog.

8 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Pe ce planetă trăieşti? Cum să nu ştii 5 oraşe din Depresiunea Transilvaniei.

| Alexitator a răspuns (pentru ZvT):

Am doar 10 ani doamna invatatoare ne-a dat teme sa cautam 5 orase din depresiunea transilvaniei.

| eandopuncttk a răspuns:

Cluj
salaj
bistrita nasaud
tg mures
brasov
sibiu
alba iulia
hunedoara

| CoraPersefone a răspuns (pentru eandopuncttk):

Nu stiam ca salaj e in depresiunea transilvaniei, credeam ca e in Campia de Vest! mai uita-te pe harta! iar brasvoul se afla in Depresiunea Intramontata Brasov( de altfel, singura depresiune intramontata din Romania! Bistrita nasaud e in depresiunea maramuresului! ce geografie stii tu?

| eandopuncttk a răspuns (pentru CoraPersefone):

Bine. taci si citeste

| denisuk12 a răspuns:

Cluj-Napoca, Sibiu, Târgu-Mureș, Brasov, Alba Iuliawinking sper ca sunt bunewinking

| pytybarosanu a răspuns:

Alba iulia
cluj napoca
deva
sibiu
baia mare