| yumeee a întrebat:

A primit tata o amendă pentru condus, dar în Germania, iar biletul care ne-a sosit acasă este în germană. Ştie cineva ce înseamnă cuvântul "Restforderung"?

Răspuns Câştigător
| enverhoxha a răspuns:

Restforderung înseamnă ceva care a (mai) rămas de plătit. Dacă de pildă a plătit deja ceva în Germania, ar însemna că mai e un rest.

15 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Inseamna reziduale cererii

| yumeee explică:

Dacă voiam traducerea stâlcită făcută de google translate, nu aş mai fi întrebat aici.

| BlaBlaa a răspuns:

Cred ca se traduce prin contestatie sau plangere.

| MasterGoldX a răspuns:

Restforderung = reziduale cererii.

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Reziduale cererii
da pe google si acolo in coltul din stanga scrie traducere.Verificate acolo!

fundita?

| daniellla a răspuns:

Ramase inseamna. Daca mi-ai putea spune si contextul ar fi super.

| daniellla a răspuns:

Hei tocmai mi-am dat seama ca acest cuvant inseamna de fapt a revendica, nu ramase cum ti-am zis prima data, scuze:*

| Jigsaw a răspuns:

Residual demand/cerere reziduala

| KoKo56 a răspuns:

Adica cereri reziduale

| CorontzGurGurul a răspuns:

Cereri reziduale.

| SloOpY a răspuns:

Reziduale cererii

| Gagikaru a răspuns:

Restforderung=ramase provocare oricum e ceva de provocare depinde de context! bafta! funa!

| YuKi_1060 a răspuns:

Gasesti aici DA-MI UN VOT! TzacPac.com - Concurs ONLINE cu premii in fiecare luna

| bia25 a răspuns:

Reziduale Cererii asa cred...
Funda? big grin happy

| Andrei2011_6991 a răspuns:

Inseamna paguba