| fyrelord a întrebat:

Aș vrea să mă înscriu la FSEGA, în Cluj, iar întrebarea mea este: Știți din ce se dă admitere la Management/Marketing?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încă NU se ştie care va fi modalitatea de admitere din 2015!
Aceasta se va stabilii după ce va fi redactat/aprobat Regulamentul - prin/după luna ianuarie 2015.

"Licenta :
Informatiile referitoare la aceasta sectiune vor fi disponibile in cel mai scurt timp.
Va multumim pentru intelegere." - SURSA :
http://econ.ubbcluj.ro/n2.php?id_c=22&id_m=4

Cel mult, putem discuta despre admiterea din 2014 :)

"SECȚIUNEA 3: CRITERII DE ADMITERE :

Criteriile de admitere sunt aceleași atât la forma "învăţământ cu frecvenţă" cât și la forma de "învăţământ la distanţă".

3.1 Criterii de selecţie:
• criteriul 1: eseu motivațional, scris, datat și semnat de candidat, depus la momentul înscrierii, care va primi calificativul admis/respins.
Detaliile privind eseul motivațional sunt prezentate în Anexa 4 a prezentului Regulament; Eseul motivațional constituie
probă de admitere.
• criteriul 2: ordonarea candidaţilor declaraţi admişi la criteriul 1 după media generală de admitere. Media generală de admitere este media generală de bacalaureat la care se
adaugă, dacă este cazul, punctaje conform criteriilor suplimentare, fără a depăși nota 10.

3.2 Criterii succesive de departajare în caz de medii egale:
• criteriul 1: Nota la a doua probă scrisă de la examenul de bacalaureat, impusă în funcție de profilul liceului absolvit;
• criteriul 2: Nota la proba scrisă de limba și literatura maternă de la examenul de bacalaureat." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
http://econ.ubbcluj.ro/......202014.pdf

Toate cele bune.

| fyrelord explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc, mi-a fost de ajutor.

| bursuc001 a răspuns (pentru fyrelord):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă.

| Fesnic_Raluca_1995 a răspuns:

Sora mea a intrat la Management si a trebuit sa scrie un eseu cu tema : de ce vrei sa intri la Management